Proses Emniyeti Sanal Sempozyumunda 21. Yüzyılın Teknolojileri Konuşuldu

15 Şubat 2021

Teknolojideki ilerlemeler ve sürdürülebilirlik kavramının her geçen gün daha da fazla önem kazanması, sanayinin işleyişinde ve dolayısıyla güvenliğinde değişimi zorunlu kılıyor.

21. yüzyılının endüstriyel anlayışının temel direklerini oluşturan iki kavram; “Kimya ve Sürdürülebilirlik” ve “Dijitalleşmenin Proses Emniyetine Etkileri”,  Kocaeli Sanayi Odası koordinatörlüğü ve Chem Media/Artkim Group organizasyonu ile düzenlenen “Proses Emniyeti Sanal Sempozyumu”nda sanayinin önde gelen isimleri tarafından ele alındı. Turkchem TV medya sponsorluğunda, Turkchem TV stüdyolarında 9-10 Şubat 2021 tarihlerinde canlı olarak yayınlanan bu önemli organizasyon, 2000’e yakın sektör profesyoneli tarafından ilgiyle izlendi.

9 Şubat 2021’de, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğin ilk gününün konusu “Kimya ve Sürdürülebilirlik” oldu. Polisan Kimya Genel Müdürü M. Selçuk Denizligil’in moderatör olarak yer aldığı ilk gün programında,  Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Organik Kimya Tesis ve Dış İlişkiler Müdürü Haluk Erceber, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı ve Socar İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Levent Kocagül, Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Basf Türk Genel Müdürü ve Türkiye / Azerbaycan Ülke Grubu Başkanı Rami Atikoğlu konuşmacı olarak görüşlerini paylaştılar.

turkchem tv

10 Şubat 2021’de gerçekleşen etkinliğin ikinci gününün konusu ise, “Dijitalleşmenin Proses Emniyetine Etkileri” oldu. Moderatörlüğü HKTM Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Tunç Atıl tarafından yapılan oturum, BSH Ev Aletleri A.Ş. Chief Operating Officer’ı Hakan Mandalı, Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) Genel Müdür Yardımcısı İ. Serdar Kemaloğlu, Ford Otosan Direktör-Gölcük Fabrika Müdürü Müjdat Tiryaki ve AkzoNobel Global Proses Teknoloji Müdürü Cenk Aydın’ı panelist olarak ağırladı. İzleyicilerin merakla takip ettiği son oturumda dijitalleşmenin endüstriye ve proses sistemlerine sunacağı yeni yaklaşımlar yorumlandı.

Sanal Sergi Alanı Bir Yıl Boyunca Açık

Kamu kuruluşları, üniversiteler ve sektör STK’ların destek ve katılımı ile organize edilen bu sanal sempozyumla eş zamanlı olarak bir sanal sergi alanı da oluşturuldu. Sanal sergi alanında bu çerçevede ürün/hizmet/danışmanlık sunan firmalar ile ziyaretçilerin bir araya gelerek yeni iş fırsatlarının oluşması hedeflendi. Henüz sergi alanına giriş yapmayanlar ise fırsatlarını kaçırmadılar, sanal sergi alanı bir yıl boyunca açık kalmaya devam edecek. En yeni ürünler ile ilgili bilgi almak ve yeni iş bağlantıları kurmak isteyenler https://prosesfair.globalpiyasa.com/ adresinden Sanal Sergi alanına giriş yapabilirler.

Fiziki Sempozyum 5-6 Ekim 2021’de

Kocaeli Sanayi Odası koordinatörlüğü ve Chem Media/Artkim Group organizasyonu ile 5-6 Ekim 2021 tarihlerinde Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek fiziki Proses Emniyeti Sempozyumu için ise hazırlıklar hız kesmeden sürüyor.  Bu organizasyonun da sektör profesyonellerin yoğun katılımıyla gerçekleşmesi bekleniyor.

Kocaeli Sanayi Odası

Kocaeli Sanayi Odası, Türkiye’nin 11. Sanayi Odası olarak faaliyetlerine 22 Haziran 1989 yılında 457 sanayi kuruluşuna, 6 çalışanı ile hizmet vererek başlamıştır. Kısa sürede gelişimini tamamlayan KSO, 1995 yılında Kocaeli Fuarı’nın içerisinde hizmet verdiği çağdaş binasına taşınmıştır.

Bugün ise dünyadaki gelişmelere adapte olmuş bir kurum olarak 32 çalışanı ile 3000’i aşkın sanayi kuruluşuna İzmit Merkez, Çayırova, Dilovası, Gebze ve İMES OSB’deki ofisleri ile hizmet vermektedir. Kocaeli Sanayi Odası; yasalardan gelen üyelik ve belge hizmetlerinin yanı sıra üyelerinin ihtiyaçları ve önerileri doğrultusunda eğitim ve seminer organizasyonları, devlet destekli proje geliştirme ve yürütme, araştırma ve kamuoyu yaratma çalışmaları, uluslararası ilişkiler etkinlikleri, ödül ve fuar organizasyonları, sosyal ve kültürel etkinlikler gibi iş geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir.

“Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri, Sektörel Performans Ödül Organizasyonu, Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı ve Proses Emniyeti Sempozyumu” gelenekselleşen ve marka değeri giderek artan etkinliklerinin başında gelmektedir.

 

Chem Media

Yaklaşık 20 yıldır kimya sektörüne yönelik fuarlar düzenleyen ve yayıncılık yapan Artkim Group, 2013 yılında ihtisaslaşarak; Chem Media markasını yaratmış, Kimya Medya Yayıncılık ve İnsan Kaynakları Tic. A.Ş. firmasını faaliyete geçirerek sektörel yayın, kongre, konferans, dijital platform (E-Bülten, Portal, Turkchem TV), ajans ve insan kaynakları hizmetlerini tek bir çatı altında toplamıştır. Chem Media, Turkchem.net kimya sanayi haber portalı, 7 sektörel yayın, online, basılı katalog ve insan kaynakları web sitesi ile kimya sektörünün tüm tanıtım faaliyetlerini yurt içi ve yurt dışı pazara ulaştırmaktadır.

Chem Media; kimya sektöründe faaliyet gösteren üretici ve satıcı firmaları bir araya getiren sektörel yayınlarıyla, sektöre dair güncel bilgileri, bu sektörün hedef pazarına iletmekte ve pazarın büyüyüp gelişmesine katkıda bulunmaktadır. İlkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışı ile kimya sektörünün ihtiyacı olan kaliteli, doğru ve etkin basılı ve online pazarlama araçlarını, 20 yıllık yayıncılık ve danışmanlık deneyimi ile harmanlayarak sunmaktadır.

Kimya sektörünün spesifik alanları ile ilgili yayınlarımız bulunmaktadır. Bu yayınlarımız; Turkchem Dergisi, Turkcoat Dergisi, Life Sciences&Ingredients Dergisi, Putech&Composites Dergisi, Industrial Paint&Surface Dergisi, Boyatürk&Yapı Kimyasalları Dergisi, Adhesive&Bonding Dergisi ve Türkiye Kimya Sanayi Kataloğu’dur.

Chem Media iştiraki olan; Kimya sektörünün tek YouTube kanalı Turkchem Tv ile yayın hayatında yer almaktayız. Turkchem Tv; video röportajlar, fabrika ziyaretleri, webinar ve teknik sunumlar ile sektörün nabzını tutuyor. Bu çalışmalar aynı zamanda; Turkchem net’te, YouTube kanalımızda ve Linkedin sosyal medya hesaplarımızda paylaşılmaktadır.