Perşembe, Mayıs 19, 2022

Raman Spektroskopisi – Teori, Temeller ve Genel Uygulamalar

Ücretsiz Webinar

8 Haziran 2021   14:00 – 15:15                                       

Metrohm Turkey Webinar Platformu

Raman Spektroskopisi, sıvıları ve katıları saniyeler içinde tanımlayabilen, kullanımı kolay bir analitik tekniktir. Raman spektrumunun sahip olduğu keskin özellikler, her bir madde için benzersiz bir parmak izi elde edilebilmesine olanak tanımaktadır. Bu sayede her bir kimyasal yapı (hatta izomerler ve polimorflar bile) herhangi bir matriste ayırt edilebilmektedir.

Raman Spektroskopisi, küçük bir nokta odağı kullanarak birkaç miligram veya mikrolitre numuneyi analiz edebilmektedir. Raster örnekleme (örn. ORS) ile donatılmış sistemler daha büyük örnek alanı üzerinden ortalama alma yeteneğine sahip olup, böylece örnek heterojenliğinin üstesinden gelirken spektral çözünürlüğü korumakta ve hatta heterojen bir karışımda yer alan ayrı bileşenleri de eşleyebilmektedir.

metrohm

Raman Spektroskopisi herhangi bir numune hazırlığı gerektirmemekte ve birçok kap malzemesi içinden ölçümler gerçekleştirebilmektedir. Tekniğin herhangi bir reaktif veya özel malzemeye ihtiyaç duymaması aynı zamanda atık oluşumuna da neden olmadığı anlamına gelmektedir.

Metrohm olarak bizler, dünyadaki en büyük Raman Spektroskopisi diyot-tabanlı ışık komponent üreticisi (IPS) olmamızın yanısıra, çeşitli taşınabilir ve el-tipi Raman spektrometre çözümlerimiz ile rutin madde tanımlamalarından karmaşık ar-ge çalışmalarına kadar uzanan geniş bir uygulama yelpazesindeki ihtiyaçlarınız için en doğru çözümü sağlamak için çalışıyoruz.

Webinarımız dahilinde, akademik çalışmalardan sektörel uygulamalara kadar geniş bir yelpazedeki uygulama çözümleriyle öne çıkan Raman spektroskopisinin; temellerini, avantajlarını, son teknolojik gelişmeleri ve uygulama örneklerini kapsayan aydınlatıcı ve doyurucu bilgiler sunmayı amaçlıyoruz.

 

Webinar içeriğimiz dahilinde değineceğimiz bazı konu başlıkları :

  • Raman Spektroskopisi’nin tarihçesi, Raman teorisi ve temel kavramlar
  • Moleküler spektroskopi yöntemleri ile Raman Spektroskopisi’nin karşılaştırılması
  • Yüzeyde güçlendirilmiş Raman Spektroskopisi (SERS)
  • Raman spektrometrelerinin yapısı, sistem bileşenleri, lazer, detektör ve tarama teknolojileri
  • Raman Spektroskopisi’nin avantajları ve tipik uygulamalar

Webinar seansı için maksimum katılımcı sayısı 500 kişi ile sınırlandırılmıştır.

 

Hemen kaydınızı yaptırmak için tıklayın:

https://www.metrohm.com/tr-tr/hakkimizda/duyurular/mtr_webinar_raman_spektroskopisi_teori_temeller_uygulamalar_8_haziran/

 

 

Webinar organizasyonumuzda sizleri aramızda görmeyi ümit ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler