“Reaksiyon Akademi Perşembe Buluşmaları”nın İlk Semineri 25 Mart’ta Düzenlenecek

19 Mart 2021

Reaksiyon Akademi 2018 yılında firma çalışanları önceliğinde hem teknik hem de kişisel gelişimleri sağlamak aynı zamanda müşterilerin tedarikçileri içinde yer alabilecekleri deneyimlerini ve uzman oldukları alanlarda bilgilerini paylaşabildiği bir eğitim çatısıdır.

 

Reaksiyon akademi çatısı altında birçok eğitim seminer ve webinar düzenlenmiş, boya ve yapı sektörü üreticilerini bir araya getiren sektör buluşmaları organize edilerek bilgi paylaşımı sağlanmıştır.  #İyiliğeReaksiyonver sloganı ile şirket çalışanlarının katıldığı iyilik hareketleri çerçevesinde Anadoluda kütüphaneler oluşturmuştur.

Pandemi döneminde online olarak devam eden eğitimler 2021 Mart ayından itibaren hibrit olarak düzenlenmeye başlanmıştır.

25 Mart “Reaksiyon Akademi Perşembe Buluşmaları” serisinde ilk olarak Executive Coach yönetiminde ile 2021 hedefleri ve takım ruhu üzerinde çalışılacak. BASF Kimya Satış Direktörü Sn. Tanju Cepheli’nin saat 14:00 ‘te vereceği seminerin konusu “Değişen Dünyamızda İş Hayatı ve Trendler” üzerine konuşulacak.

 

Tanju Cepheli Kimdir?

Tanju Cepheli, BASF Türk Kimya firmasında Ilaç çözümleri Departmanının Gelişmekte olan ülkelerinden sorumludur, Kapsamı Türkiye, Ortadoğu, Rusya ve Afrika bölgeleri olup 80 ülkeden sorumlu Satış Direktörü olarak çalışmaktadır.

Ayni zamanda Global Ilaç Çözümleri Departmanında Global Yönetiminde de yer almaktadır.

Almanya’da Fachhochschule für Betriebswirtschaft – Ekonomi eğitimini tamamlamış olan Cepheli, 30 yıldır BASF firmasında Ürün müdürü olarak işe başlamış, daha sonra kozmetik, gıda, yem katkıları, aroma ve ilaç departmanlarının satış bölümlerinde global pozisyonlar dahil olmak üzere yöneticilik yapmıştır.

Eczacıbaşı İlaç ve Bayer AG’den en iyi tedarikçi ödüllerine sahip olan Cepheli, Cognis firmasının ilaç ve gıda departmanlarının birleşmesinde de etkin rol almıştır.

ISPE Sağlık Bilimleri Derneği Yönetim Kuruluna katılan Cepheli,  TÜFTAD (Türk Farmasötik Teknoloji Araştırmacıları Derneği), TÜSIAD Sağlık Grubu ve GTBD (Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yrd. gibi farklı sektörel derneklerde önemli rol almaktadır.

Bunların yanında kişisel gelişime çok inanan Cepheli, Profesyonel ve Takım Koç’udur, Ilaç ve Eczacılık Fakültelerinde ve Istanbul Business School da Satış ve Liderlik Dersleri vermektedir. Uluslararası EWMD Yönetimde Kadın Derneğinde; PWN ve başka yönetici kadın derneklerinde aktif rol almaktadır.

Who is Tanju Cepheli ? 

Tanju Cepheli, is working as Head of Sales in Pharma Solutions Business Unit in BASF Türk; Istanbul. She is also having responsibilities and is a part of the Global Management Team in Pharma Solutions.

She is responsible for sales in Emerging Europe, which stands for following Regions Turkey, Middle East, Russia & Africa. Studied Business Administration and Economy in Fachhochschule für Betriebswirtschaft in Germany, since 30 years in BASF, started as Product Manager and  worked in different Business Units Cosmetic, Helath & Nutrition, Feed and Pharma.

She made her carrier in Sales as Area Sales Manager, Global Key Account Manager for Bayer and Merck in Pharma, had Global roles within Headquaerter

She believes in personal developments and made also her Professional Coach and Team Coach Certificates from Erickson Coaching School. Got the best supplier awards from Eczacibasi Ilac and Bayer AG. Played a role in the integration of Cognis Pharma Departments.

Board Member of ISPE in Turkey (International Society for Pharmaceutical Engineering), Tüftad (Association for Pharmaceutical Engeenering) and University, TÜSIAD Health Group, Vice president  in IADSA/GTBD (Gıda Takviyesi ve Besin Derneği)

Closed relations with the Pharma Universities, giving lessons in Pharma Technology Departments and lecturing at Istanbul Business School.

Is also representing EWMD International Women in Management Association in Turkey. Member at PWN and other Women in Management Associations.