Robert Bosch Venture Capital, Arris Composites’e Yatırım Yapıyor

19 Şubat 2021

Bosch grubunun girişim kolu olan Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC), Berkeley, California merkezli bir start-up olan Arris Composites’te 48,5 milyon ABD doları B serisi yatırım turuna katıldı. RBVC, Taiwania Capital, Valo Ventures ve geri dönen yatırımcı New Enterprise Associates (NEA) ile birlikte yatırım yaptı.

Arris’in amiral gemisi teknolojisi olan Eklemeli Kalıplama, dünyanın en iyi markalarının sürekli karbon fiberleri hassas bir şekilde hizalamasına ve elektronik bileşenleri ve çok işlevli malzemeleri tek bir topolojik olarak optimize edilmiş parça veya bileşene yerleştirmesine olanak tanıyan yüksek hızlı bir üretim sürecidir. Sonuç olarak ölçeğe göre daha hafif, daha güçlü ve daha akıllı ürünler üretmek için uygun maliyetli bir yöntem.

turkchem tv

RBVC Genel Müdürü Dr. Ingo Ramesohl, “Arris, karmaşık yüksek performanslı kompozitleri seri üretme kabiliyetine sahip ilk şirkettir. Bu, üretim için önemli bir gelişmedir. Arris’in ölçeklenebilir üretimi ve yüksek performanslı malzemeleri, endüstriler genelinde gelecekteki ürünler için yeni tasarım olanakları sağlıyor. Esasen Arris, tasarımcılara metalin yerine yüksek fonksiyonel entegrasyon kabiliyetine sahip olan plastik kompozit bir malzemeyi de sunuyor” dedi.

Arris CEO’su Ethan Escowitz, “Bosch’u, yüksek mühendislik ürünü ürünlerin dünya çapında bir üretim lideri olan risk kolu RBVC aracılığıyla stratejik bir yatırımcı olarak eklemekten heyecan duyuyoruz. Tüketici elektroniğindeki büyümemizi desteklemek için yakın zamanda Arris Tayvan’ı açtık. Şimdi, Avrupa’da ve dünya çapında genişlerken, Bosch’un otomotiv, endüstriyel ve tüketim mallarındaki kapsamlı üretim ve mühendislik uzmanlığından yararlanmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak 

 

Coim