Robotik Tesviye Ekipmanlarında Yüksek Kalite ve Esneklik

18 Mayıs 2021

Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren  ve robot ekipmanları konusunda 38 yıllık tecrübeye ve kaliteye sahip olan Schunk, çağın ihtiyaçlarını bir adım önden takip ederek oluşturduğu ürün yelpazesiyle kullanıcılarına yüksek hassasiyet, hız ve esnekliğe dayalı çözümler sunuyor. Müşterilerine en iyi çözümleri sunabilmek için çok fazla sayıda robot entegratör iş ortağıyla da çalışan Schunk, bu sayede anahtar teslim projeler gerçekleştiriyor.

Başta otomotiv, havacılık ve metal işleme sektörleri olmak üzere pek çok sektörde ihtiyaca uygun çözümler geliştiren Schunk, çapak alma, zımparalama ve taşlama uygulamaları için kullanılan robotik tesviye ekipmanları ile kullanıcılarına yüksek hassasiyet, hız ve esnekliğe dayalı çözümler sağlıyor.

Global bir şirket olma gücü ve deneyimini kullanan ancak müşterilerine her zaman lokal ekipleriyle destek veren Schunk’un Türkiye’de önemli uygulamaları bulunuyor. Uygulamalarda geniş yelpazede deneme ürünü tedarik eden Schunk, Almanya’da bulunan Robotik Uygulama Merkezi ile prosesin gerçekçi bir ortamda test edilebilmesine de olanak sağlıyor.

 

schunk

Yüksek verimlilik, düşük maliyet

Schunk; ekipmanlarının esnekliği, hızı ve ayrıca katı model üzerinden robot yörüngesinin oluşturulması gibi uygulamaların çoğalmasıyla parça çeşitliliğinin çok olduğu ve adetlerin düşük olduğu uygulamalarda bile çözüm üretebilmeyi kolaylaştırıyor.

Schunk, çalışanlar için güvenli ve ergonomik koşullara sahip iş sistemleri kuruyor ve işleme sonuçlarında tutarlı kalitenin yanı sıra kapasitede artış, ürünlerin teslim sürelerinin azaltılması gibi pek çok avantajı da bir arada sunuyor.

Başta otomotiv, havacılık, metal işleme, plastik ve ağaç işleme sektörü olmak üzere pek çok sektörde Schunk çapak alma, zımparalama ve taşlama çözümleri müşteriler tarafından tercih ediliyor. Bu ileri teknoloji çözümler; yüzeye hızlı uyum sağlayan yüksek frekanslı esnekliği, uygulamaya göre yüksek veya düşük hızla dönebilen iş milleri ve tek eksende hareket gerektiren uygulamalarda eksen kitleme özelliği ile dikkat çekiyor.

Ayrıca opsiyonel olarak otomatik kesici takım veya zımpara değiştirme özelliğinin yanı sıra pnömatik basınç üzerinden baskı kuvvetinin ayarlanabildiği esnek ucu ve robotun üzerinde veya sabit olarak bir noktada esnek kullanım imkânı gibi pek çok özelliğiyle de öne çıkıyor.

Robotik yüzey işleme ekipmanlarında çok sayıda seçenek

Firmanın ürün yelpazesi arasında yüksek devirde dönen kesici uçların kullanımı için radyal esnekliğe sahip pnömatik çapak alma takımları, düşük devirde dönen zımpara ve fırçaların bağlanabildiği radyal veya eksenel esnekliğe sahip ekipmanlar, radyal esneklige sahip dar alanlarda çalışma imkânı tanıyan pnömatik tahrikli eğe, eksenel esneklige sahip orbital zımpara ekipmanı, eksenel esnekliğe sahip yüksek devirli kesici uçlu pah kırma ve çapak alma ekipmanı, raspa uçlarının bağlandığı radyal ve eksenel yönde esnekliğe sahip ekipmanlar, tezgah üstü taş motoru gibi özel ekipmanların bağlanabildiği eksenle esneklik sağlayan pnömatik kompanzasyon ekipmanı ve yakında piyasaya sunulacak elektrik tahrikli çapak alma ekipmanı yer alıyor.