Perşembe, Mayıs 19, 2022

SABIC, Otomotiv Sınıflarının Tanıtımını Gerçekleştirdi

SABIC, TRUCIRCLE™ döngüsel çözümler ve hizmet portföyünde mekanik olarak geri dönüştürülmüş içerik içeren ilk otomotiv sınıflarının tanıtımını gerçekleştirdi.

Yeni reçineler, yüksek akışlı, düşük emisyonlu, talk dolgulu polipropilen (PP) olan SABIC® T2E-3320EH PP bileşiğidir; XENOY™ T2NX2500UV reçine, dolgusuz, UV stabilize polikarbonat (PC) ve polietilen tereftalat (PET) karışımı ve mineral dolgulu bir PC/PET karışımı olan XENOY T2NX5230 reçinesidir.

SABIC

Her üç malzeme de yüzde 29’a kadar geri dönüştürülmüş içerik içerir ve mevcut işlenmemiş reçinelere benzer mükemmel performans sağlıyor ve otomotiv müşterilerine sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek yeni seçenekler sunuyor.

SABIC ETP ve Pazarlama Çözümleri Genel Müdürü Abdullah Al-Otaibi, “Yeni TRUCIRCLE malzemeleri, plastik atıkların ömrünü uzatma fırsatı sağlayarak ve tüketici sonrası ürünlerin değerini artırmaya yardımcı olarak otomotiv endüstrisinin sürdürülebilirlik girişimlerini destekliyor.

Bu yeni ürünler, iç ve dış otomotiv uygulamalarında potansiyel kullanım için mekanik olarak geri dönüştürülmüş içerikle tanıtılan birçok SABIC reçinesinin ilkidir. Ayrıca, geliştirmekte olduğumuz biyo bazlı içerikten sertifikalı yenilenebilir ürünler gibi diğer sürdürülebilir malzeme türlerini de tamamlayabilirler. Bunların hepsi, SABIC’in gerçek bir döngüsel ekonomiye doğru hızlanma stratejisinin bir parçası” şeklinde konuştu.

Karbon Ayak İzini Azaltma

SABIC, çeşitli yeni otomotiv uygulamalarını desteklemek için bu üç kaliteyi piyasaya sürüyor. SABIC T2E-3320EH PP bileşeni, gösterge paneli, iç ve kaput altı parçalarda görünmeyen ısıtma/havalandırma/klima (HVAC) bileşenleri için sertlik, düşük emisyon ve yüksek ısı direncine sahiptir. Dahili bir yaşam döngüsü değerlendirmesi (LCA), SABIC T2E-3320EH PP bileşiğinin, yüzde 25 geri dönüştürülmüş PP içerdiğinden, karşılık gelen saf PP bileşiğine kıyasla yüzde 24’e varan daha düşük bir ürün karbon ayak izi sunduğunu gösterdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler