SABIC ve KraussMaffei’nin NETSTAL Markası, Açık İnce Duvarlı Ambalaj Uygulama Merkezinin Açılışını Duyurdu

11 Mayıs 2021

Kimya endüstrisinde küresel bir lider olan SABIC, KraussMaffei HighPerformance AG ile iş birliğinin başladığını duyurdu. Bu iş birliği, NETSTAL markası altında yüksek performanslı enjeksiyon kalıplama sistemleriyle bilinen, KraussMaffei’nin İsviçreli yan kuruluşunun İsviçre’nin Näfels kentindeki İnce Duvarlı Ambalaj Uygulama Merkezinde gerçekleşecek.

Genişletilmiş Uygulama Merkezi, her iki şirketten yetkililerin ev sahipliğinde ve müşteriler, marka sahipleri ve diğer değer zinciri ortaklarının çevrimiçi olarak katıldığı sanal bir törenle resmi olarak açıldı. Uygulama Merkezi, segmentin tüm değer zinciri boyunca daha yakın işbirliği yoluyla ince cidarlı ambalaj endüstrisinde yenilikçi uygulama, malzeme ve işleme çözümleri sağlayacaktır.

SABIC Mühendislik Termoplastikler İş ve Pazar Çözümleri, Petrokimya Genel Müdürü Abdullah Al-Otaibi, “Bu önemli dönüm noktası, müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına ve sektörü ileriye götürmelerine yardımcı olmak için yenilik, işbirliği ve sürdürülebilirliğe yaptığımız sürekli yatırımın altını çiziyor” dedi. “Uygulama Merkezi, küresel eğilimleri benimsemek, zorlukları fırsatlara dönüştürmek ve hem karlı hem de sürdürülebilir ince duvarlı ambalaj çözümlerinin gelişimini hızlandırmak için onlarla daha yakından ilgilenirken, ortak müşterilerimize yeni malzeme ve işleme teknolojileri sunma hızımızı hızlandıracak.”

Uygulama Merkezi, İnce Duvarlı Ambalaj Endüstrisinde işbirliğini güçlendirmek için müşterilerle ve OEM’lerle proaktif olarak yakın ilişki kurmaya olanak tanıyacak. SABIC, gelişmiş mekanik performans, daha verimli işlenebilirlik ve daha yüksek sürdürülebilirlik değeri açısından değer katabilecek malzeme çözümleri geliştirmek için müşteriler ve üçüncü taraflarla işbirliği içinde Uygulama Merkezi’ni kullanacak.

Ambalaj uygulamalarına yönelik NETSTAL enjeksiyon kalıplama portföyü, geliştirilmiş malzeme ve süreç anlayışlarının bir sonucu olarak daha da optimize edilebilir. KraussMaffei HighPerformance AG NETSTAL Uygulama Teknolojisi Başkanı Dr. Christina Härter “Bu değerli işbirliğinden edindiğimiz gelecekteki bilgilerle, kullanılabilirlik, proses kontrolü ve performans açısından enjeksiyon kalıplama teknolojimizi daha da geliştireceğiz. Ek olarak, bilgi birikimimizin yakın şubelerdeki değişimi sayesinde, SABIC ile birlikte sürdürülebilir ambalaj çözümleri için yeni süreçler geliştireceğiz” dedi

NETSTAL’in son teknoloji enjeksiyon kalıplama, kalıp içi etiketleme ve parça işleme yeteneklerine ek olarak, Uygulama Merkezi gelişmiş alet ve test ekipmanı sağlıyor. SABIC tarafından kurulan ilk yeni sistemler, enjeksiyon sıkıştırmalı kalıplama seçeneklerini araştırmak ve ince duvarlı ambalaj uygulamalarının mekanik özelliklerini test etmek için tasarlanmış kalıplama ekipmanını içerir.

KraussMaffei HighPerformance AG’nin CEO’su Renzo Davatz, “İnce duvarlı enjeksiyon kalıplamada uzun bir inovasyon geçmişine sahibiz ve bu önemli pazar segmentinde yeni proses ve malzeme çözümlerinin daha da geliştirilmesine yönelik fikir ve bağlılık değerlerimizi paylaşan SABIC ile işbirliğimizi memnuniyetle karşılıyoruz,” dedi. “Değer zinciri etkileşimini teşvik etmek, yeni potansiyel müşteriler belirlemek ve müşterilerimizin başarılı olmasına yardımcı olmak için birlikte sinerjilerimizden yararlanacağız.”

SABIC Polimerler için Teknoloji ve İnovasyon Başkan Yardımcısı Waleed Al Shalfan, “Ortak Uygulama Merkezi, polimer bilimi ve işleme alanındaki uzmanlığımızı daha işbirliğine dayalı bir yaklaşımla büyütme ve uygulama konusunda yeni bir ivme getiriyor” dedi. “Müşterilerle olan değer zinciri etkileşimleri ve inovasyon oturumları, anlayışımızı daha da geliştirecek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha verimli ve etkili bir şekilde yanıt vermemizi ve tüm oyuncular, sektör ve toplum için kalıcı değer yaratmamızı sağlayacaktır.”

İnce Duvarlı Ambalaj Uygulama Merkezi videosu aşağıdaki bağlantıdan izlebilir. https://www.youtube.com/watch?v=FhdyY3ZRrog