Cumartesi, Ekim 23, 2021

SABIC Yeni PP Birleştirme Hattı Açtı

SABIC Yeni PP Birleştirme Hattı Açtı

Kimya endüstrisinde önde gelen bir firma olan SABIC, sanal bir açılış etkinliği ile Belçika’nın Genk kentinde yeni polipropilen (PP) karışım hattının faaliyete geçtiğini duyurdu. Yeni hat, şirketin Genk sahasındaki SABIC® polipropilen bileşikleri için mevcut üretim kapasitesine bir ektir ve SABIC’in Gelsenkirchen, Almanya ve Geleen, Hollanda’daki PP tesislerinden gelen hammaddeleri kullanacak.

Güvenilir ve tutarlı tedarik ile yüksek kaliteli, yüksek performanslı PP bileşikleri için pazarın artan talebini karşılamak için son teknoloji büyük ölçekli ekstrüzyon teknolojisi ile donatılmıştır.

SABIC

SABIC PP ve E4P* İş Birimi Genel Müdürü Lada Kurelec, “Bu yatırım, müşterilerin otomotiv, ev aletleri ve tüketim malları gibi sektörlerde yeni nesil hafif uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış gelişmiş PP bileşik çözümleri aracılığıyla büyümeye yönelik iş stratejimizin bir parçası” diyor. “Eklenen kapasite, yerleşik bileşik ürünlerin tedarik güvenliğinden ödün vermeden yenilikçi yeni PP polimer teknolojisini tanıtmak için yerinde üretim esnekliğimizi de artırıyor.”

Eşsiz sanal açılış, Petrokimya Genel Müdür Yardımcısı Abdulrahman Al-Fageeh ve diğer SABIC yöneticileri tarafından yönetildi ve müşterilerin şirketin pazarlarında inovasyonu yönlendirmek için genişletilmiş kapasitesinden nasıl yararlanabilecekleri hakkında fikir verdi. Bay Al-Fageeh, “Hepimiz, daha hafif, ancak güçlü ve dayanıklı olan ve aynı zamanda katı standartları karşılayan yüksek performanslı PP bileşiklerine yönelik artan taleple birlikte sektörlerin hızla geliştiğini görüyoruz” dedi.

“SABIC’te, hem üretimde hem de yeni malzeme geliştirmede durmaksızın en son teknolojileri takip ederek üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu yeni üretim hattı, şirketimizin müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak yeni sürdürülebilir malzeme çözümleri geliştirme stratejisini destekleyecek, çünkü biz onlarla her zamankinden daha yakın işbirliği içinde çalışıyoruz.”

SABIC’in işleme ve polimer bilimindeki uzmanlığıyla birlikte, yeni bileşim hattı, Chemistry that Matters™ ile yüksek performanslı ve sürdürülebilir PP uygulamalarının geliştirilmesini ve uygulanmasını hızlandırmak için önemli fırsatlar sunuyor.

* Elastomerler, PVC, PET, PS, PU

Kaynak 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR