Salı, Temmuz 16, 2024

SABIC’in ULTEM™ Portföyü Genişledi

SABIC’in ULTEM™ Portföyü Genişledi

SABIC, ULTEM™ portföyünü konektörler ve diğer ince duvarlı bileşenler için renklendirilebilir, yüksek akışlı, güçlendirilmiş sınıflarla genişletiyor.

Kimya endüstrisinde önde gelen bir firma olan SABIC, yüksek ısıya dayanıklı ULTEM™ reçine portföyünün, yüksek akış, özel renklendirilebilirlik ve yüksek mukavemet sağlayan ve fiber optik ve elektrik konektörleri gibi ince duvarlı bileşenler için çok uygun olan yeni cam elyaf takviyeli sınıflarla genişletildiğini duyurdu.

Yeni düşük viskoziteli ULTEM 2120, 2220 ve 2320 reçineleri, tasarımcılara karmaşık geometrilere sahip minyatür, yüksek hassasiyetli bileşenler yaratma gücü veren olağanüstü akış özellikleri sergiliyor. Kalıpçılar için, bu malzemelerin yüksek akış özellikleri, kısa atışlardan kaçınırken enjeksiyon basınçlarını düşürme veya aynı basınçta daha ince duvarları kalıplama esnekliği sunuyor.

Diğer yüksek akışlı cam takviyeli ULTEM malzemelerinin aksine, bu yeni sınıflar, mevcut ULTEM 2X10/2X00 reçinelerinin mevcut renk aralığını korur ve konektör tanımlaması ve ürün markalaması için özel olarak renklendirilebilir. Ayrıca, rakip polisülfonlarla karşılaştırıldığında, ULTEM 2X20 kaliteleri, daha yüksek mekanik dayanımları sayesinde daha dayanıklı ve güvenilir parçalar üretebilir.

Sürdürülebilirliği ilerletmek için, yeni ULTEM reçineleri ISCC PLUS sertifikalı yenilenebilir versiyonlar olarak mevcuttur. Ayrıca, SABIC üretim süreci sırasında kasıtlı olarak eklenen per- ve poliflorlu maddeler (PFAS) içermezler ve kasıtsız PFAS safsızlıkları içermeleri beklenmez.

SABIC ULTEM Americas Kıdemli İşletme Müdürü Paul Nugent, “Bu yeni ULTEM reçinelerini, son derece küçük ve karmaşık konektörler ve diğer bileşenler için gelişen gereksinimleri karşılamak üzere geliştirdik” dedi. “Yeni sınıflar, daha fazla tasarım ve estetik özgürlük, artan işleme esnekliği ve maliyet etkinliği ve güvenilir performans için müşteri ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bu özel malzemelerin, fiber optik iletişimden tüketici elektroniğine kadar birçok sektöre değer katabileceğinden, bağlantı ve veri yönetimindeki hızlı teknolojik gelişmelerin ele alınmasına yardımcı olabileceğinden eminiz.”

ULTEM™ Portföyü

Tasarım ve Üretimi Geliştirmek için Yüksek Akış

Sırasıyla yüzde 10, 20 ve 30’luk cam elyaf yüklemelerinde bile ULTEM 2120, 2220 ve 2320 reçineleri düşük viskozite sergileyerek, parçanın içindeki veya çevresindeki kullanılabilir alanı genişleten ince duvarlı kompakt tasarımlara olanak tanır. Geliştirilmiş akışa sahip yerleşik ULTEM reçineleriyle karşılaştırıldığında, bu malzemeler yüzde 36’ya kadar daha yüksek spiral akış özellikleri sergiliyor.

Ayrıca yüksek akış, işlem süresini ve üretim maliyetini azaltabilir. ULTEM reçineleri, enjeksiyon basıncında yüzde 35’e varan potansiyel azalma sağlayarak, müşterilerin kalıplama ekipmanı sınırlamalarının üstesinden gelmesine yardımcı olabilir. Geliştirilmiş akış ayrıca, enerji maliyetlerini azaltabilecek ve daha hızlı verim için soğutma sürelerini yüzde 10’a kadar kısaltabilecek işlem sıcaklığında düşüşlere izin verebilir. Son olarak, yüksek akış, reçinenin erken katılaşması (donma) ve görsel kusurlar gibi sorunları hafifletmeye yardımcı olur.

 

Tanımlama ve Farklılaştırma için Renklendirilebilirlik

ULTEM 2X20 reçineleri, fiber optik ve elektrik konektörlerinin tipinin ve hızının kritik bir şekilde tanımlanmasını sağlamak veya bileşenlerin görünümünü ve marka kimliğini geliştirmek için özel olarak renklendirilebilir. SABIC’in ColorXpress Hizmetleri, renkleri ve efektleri geliştirebilir ve tam olarak eşleştirebilir ve müşterilere çevrimiçi olarak aranabilecek binlerce renk içeren bir kitaplık sunar.

 

SABIC‘in Yüksek Isıya Dayanıklı Malzemelerine Yeni İlaveler

Amorf polieterimid (PEI) malzemeler olan tüm ULTEM reçineleri gibi, yeni yüksek akışlı, renklendirilebilir sınıflar, yüksek performans özelliklerinin mükemmel bir dengesine sahiptir. Bunlar arasında uzun vadeli yüksek ısı direnci, doğal alev geciktirme ve kimyasal, boyutsal ve hidrolitik kararlılık yer alır. SABIC’in geniş yüksek ısıya dayanıklı malzeme portföyü, ULTEM, EXTEM™ ve SILTEM™ reçinelerini içerir.

Daha fazla bilgi için, SABIC’in yeni ULTEM 2×20 reçine broşürü incelenebilir veya SABIC’in Uzmanlıklar işletmesi tarafından geliştirilen Material Finder web sitesi ziyaret edilerek ve her sınıf için arama yapılabilir.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler