Cumartesi, Eylül 25, 2021

Sandvik Çin Merkezli Firmayı Satın Alıyor

Sandvik Çin Merkezli Firmayı Satın Alıyor

Sandvik, Çin merkezli birinci sınıf yekpare yuvarlak takımlar şirketi Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd’nin %67’sini ve kalan kısmı üç yıl içinde satın almak için bir çağrı seçeneğiyle bir anlaşma imzaladı.

Sandvik

Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd, ağırlıklı olarak küresel ve yerel OEM’lere ve Çin’de faaliyet gösteren bağlı tedarikçilere odaklanmıştır.

Yetenekleri, boşlukları, kesici takımları, yenileme ve kaplama hizmetlerini kapsayan bir teklifle birlikte tam yuvarlak takım üretim değer zincirini içerir. Şirket, Sandvik İmalat ve İşleme Çözümleri’nin bir bölümü olan Sandvik Coromant’ta raporlanacak.

Sandvik Başkanı ve CEO’su Stefan Widing “Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd’nin satın alınması, işleme çözümleri işimiz için pazar payımızı artırma ve yekpare yuvarlak takımlarda lider konum alma ve aynı zamanda Asya pazarında daha da genişleme stratejimizin bir parçası.

Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd.’yi Sandvik Group’ta ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” diyor. Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd kendi markası altında çalışmaya devam edecek ve Çin’de yekpare yuvarlak takımların önde gelen premium sağlayıcısı olma arzusuyla teklifini ve pazar payını geliştirmeye odaklanacaktır.

Sandvik Coromant ve Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd’nin birleşik uzmanlığı ve ayak izi, özellikle kesici takımlar için bölgede daha fazla coğrafi genişlemeyi teşvik edecek.

Sandvik Machining Solutions Başkanı Nadine Crauwels “İşimizi güçlendirmek ve geliştirmek için uzun vadeli stratejik taahhüdümüz var.

Çin, sağlam yuvarlak aletler için hızla büyüyen bir pazar ve Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd’nin satın alınması, varlığımızı daha da güçlendirecek ve müşterilerimize sunduğumuz teklifleri geliştirecek.

Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd, birinci sınıf konumu ve güçlü müşteri odaklılığı ile Sandvik Machining Solutions için çok uygun” diyor.

Chuzhou Yongpu Carbide Tools Co., Ltd.’nin merkezi Chuzhou, Çin’dedir ve yaklaşık 500 çalışanı var. Firma, 2020 2. Çeyrek ile 2021 1. Çeyrek arasındaki on iki aylık dönemde, Sandvik Manufacturing and Machining Soluti-ons için biraz zayıflatıcı bir FVÖK marjı olan yaklaşık 400 milyon SEK gelir elde etti. Hisse başına kazanç üzerindeki etki başlangıçta nötr olacaktır. İşlemin 2021’in üçüncü çeyreğinde kapanması bekleniyor.