Salı, Nisan 23, 2024

Sayın Ali Gürses ile Keyifli bir Söyleşi Gerçekleştirdik

Sistem Teknik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kurucu Ortağı Sayın Ali Gürses ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Gürses, şirketin faaliyet alanları ve sundukları ürünler hakkında bilgi verdi.

Kısaca kendinizden, eğitim durumunuzdan ve sektördeki profesyonel özgeçmişinizden bahsedebilir misiniz?

1969 yılında Tekirdağ’da doğdum. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimimi bu şehirde tamamladım. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bu tarihten itibaren çeşitli şirketlerde üretim, tesisat, makina bakım ve satış alanlarında mühendislik hizmetinde bulundum. 1998 yılında ben ve diğer kurucu ortaklarımla beraber Sistem Teknik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurduk.

Firmanızın kuruluşundan bu yana gelişen süreci ana hatlarıyla anlatabilir misiniz?

Şirketimizin kuruluş yılı olan 1998’den beri işimizi aşkla yapmaya çalışıyoruz. Bizim için her zaman müşteri memnuniyeti öncelikli oldu. Dolayısı ile yavaş ama emin adımlarla sürekli büyüme trendi içerisinde olan bir şirket olduk. Bugün yaklaşık 200 kişinin çalıştığı, 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yapan global bir şirket olma yolunda ilerliyoruz.

Sayın Ali Gürses ile Keyifli bir Söyleşi Gerçekleştirdik
Ali Gürses
Sistem Teknik’in ürün ve hizmetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Şirketimiz iki ana kategoride üretim ve satış yapmaktadır. Birincisi Electron markası ile üretimini yaptığımız elektrostatik toz boya uygulama makinaları, diğeri ise bütün aşamaları içerisinde barındıran boyahanelerin üretimi şeklindedir.

Sistem Teknik’in yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Üretimimizin yaklaşık %65-70’lik kısmını yurt dışına ihraç ediyoruz. Bu oran dahilinde 60’dan fazla ülkeye satış yapmaktayız. Bu sayıyı daha da arttırmanın gayreti içerisinde olup, ürünlerimizin yabancılar tarafından tercih edilmesi bizi ayrıca mutlu etmekte ve çalışmalarımıza şevk katmaktadır.

Sistem Teknik’in vizyonu, misyonu ve kalite politikası hakkında bilgi alabilir miyiz?

Şirket olarak müşteri odaklı bir yaklaşım içerisinde olduğumuzu daha önce belirtmiştik. Bu bizim için olmazsa olmaz konuların başında gelmektedir. Birçok durumda para kaybetmeyi göze alarak müşteri memnuniyeti açısından her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduk.

Şirketimizin ana vizyonu; bir memnun müşteri başka bir müşteri getirir, fakat bir mutsuz müşteri çok fazla müşteri götürür ilkesi doğrultusunda hareket etmek olmuştur. 26 yıllık bir
emeğin eseri olarak bugünlere gelen şirketimizin artık bu memlekete mal olduğunu düşünerek; çok uzun yıllar yaşamına devam etmesi, memleket endüstrisine yerli imkanlarla hizmet etmesi ve ülkeye döviz kazandırması en önemli amaç, beklenti ve arzumuzdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler