Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Scott Bader’in Kuzey Carolina’daki yeni tesisi faaliyete geçti

Scott Bader, Kuzey Carolina’daki 12,5 milyon sterlinlik yeni üretim tesisinde inovatif yapısal yapıştırıcılarının ve jelkotlarının üretimine başladı.

15 dönümlük alana sahip tesisin geliştirilmesi, Scott Bader’in Kuzey Amerika pazarının ihtiyaçlarına hizmet etme taahhüdünün yanı sıra Kanada’daki tesisindeki genişlemesini ve yatırımlarını temsil ediyor. Bu durumun özellikle denizcilik, yenilenebilir enerji, e-mobilite ve kara taşımacılığı pazarlarında yapısal yapıştırıcıların ve jelkotların sunduğu güç, dayanıklılık, esneklik ve hafifliği arayan müşteriler için faydalı olması bekleniyor.

Scott Bader’in CEO’su Kevin Matthews, “Tesisin tamamen faaliyete geçmesiyle birlikte artık yapısal yapıştırıcı ve jelkot yelpazemizi ABD’de üretebiliyoruz. Bu da global ve yerel kapasitemizi önemli ölçüde artırmamıza olanak sağlıyor” dedi.

Matthews, “Kuzey Amerikalı müşterilerimiz için daha kısa teslimat sürelerine ulaşacak olmamız, özellikle de dünya çapında yaşanan tedarik zinciri sorunlarını da göz önünde bulundurursak iyi bir haber” diye konuştu.

Scott Bader'in Kuzey Carolina'daki yeni tesisi faaliyete geçti

Şirket Kuzey Amerika’da büyümeyi sürdürüyor

Scott Bader 2022’den bu yana Kuzey Amerika’daki faaliyetlerini artırıyor. Kuzey Carolina Southpoint Business Park’taki üst düzey endüstriyel birimini satın aldıktan sonra Scott Bader ATC, Kanada’ya 1,5 milyon sterlin daha aktardı. Bu sayede tesis ilk kez Kuzey Amerikalı müşteriler için Crestabond yapısal yapıştırıcılarının üretimine başlarken yeni Mocksville tesisinin dönüşümü de devam etti.

Crestabond serisi, astarsız uygulamaları mümkün hale getirmesiyle öne çıkıyor, böylece minimum hazırlıkla neredeyse her montaj yöntemi için kullanılabiliyor. Kompozitlerin, metallerin ve termoplastiklerin yapıştırılması için ideal olan bu ürün, dünyanın en zorlu üreticilerinin yapısal ve çevresel gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlandı.

Şirket ayrıca, daha geniş tedarik zinciri iş birliği yoluyla, müşterilerin enerji verimliliğini ve daha düşük karbonlu taşımacılığı teşvik etmelerini sağlamak için kompozit ve yapışkan malzemelerin hafifletilmesi sürecini de geliştiriyor. En son gerçekleştirdikleri iş birliği, elektrikli araçlardaki (EV) batarya tutucularının (battery tray) yapıştırılması için özel bir ürün geliştirilmesini sağladı.

Kuzey Carolina’da başlayan üretimin yanı sıra şirket, önümüzdeki 5 yıl içinde İngiltere’deki ana üretim tesisine 30 milyon sterlin yatırım yapma planını açıkladı ve 2024 yılının ilk çeyreğinde Fransa’da açılacak olan 2 milyon sterlinlik yeni bir laboratuvar tesisi inşa etti.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler