Salı, Temmuz 16, 2024

Sentetik Grafit Kompleksi

Sentetik Grafit Kompleksi

Chevron Lummus Global ve TAQAT, İğne Kok (Needle Coke) /Sentetik Grafit Kompleksi için Lisans ve Mühendislik Anlaşmasını Duyurdu

Chevron Lummus Global LLC (CLG), Suudi Arabistan’da yeni bir 75.000 TPA iğne kok (needle coke) /sentetik grafit kompleksi için TAQAT Development Company ile yeni bir sözleşme imzalandığını duyurdu.

Anlaşma kapsamında Chevron Lummus Global, pilot tesis testi, lisanslama, temel tasarım ve ek mühendislik ve operasyon desteği sağlayacak. Hammadde, Rabigh Refining & Petrochemical Company (Petro Rabigh) tarafından sağlanacak.

Taban kompleksi, CLG’nin aksi takdirde akaryakıt (fuel oil) olarak kullanılacak olan hammadde akışlarını yüksek kaliteli iğne kokuna ve sentetik grafite dönüştürmek için iki aşamalı koklaştırma sürecini kullanacak.

Sentetik Grafit Kompleksi

Bu süreç, diğer türlü daha düşük değerli veya atık malzeme olarak kabul edilecek hammadde akışlarını değerli ürünlere dönüştürerek çevresel etkiyi azaltmaya yardımcı olur ve kaynak kullanımına daha sürdürülebilir bir yaklaşıma katkıda bulunur.

CLG’nin tescilli teknolojisi, onlarca yıllık sürekli iyileştirmenin ve 60’tan fazla ünite tasarımından ve ticari kurulumdan elde edilen birikmiş verilerin sonucudur.

Ağır hammaddeleri iğne koku ve sentetik grafit gibi talep gören ürünlere dönüştürmek için üstün bir seçenek olduğu kanıtlanmıştır. Bu sözleşme ödülü, CLG’nin gelişmiş karbon ürünleri alanındaki uzmanlığını ve önderliğini vurgulamaktadır.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler