Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Siemens ve NVIDIA, Endüstriyel Metaverse’i Etkinleştirecek

Siemens ve NVIDIA, Endüstriyel Metaverse’i Etkinleştirecek

Endüstriyel otomasyon ve yazılım, altyapı, bina teknolojisi ve ulaşım alanında önde gelen bir firma olan Siemens ve hızlandırılmış grafik ve yapay zeka (AI – Artificial Intelligence) alanında öncü olan NVIDIA, endüstriyel metaverse’yi etkinleştirmek ve endüstriyel otomasyonu yeni bir düzeye getirmeye yardımcı olacak yapay zeka güdümlü dijital ikiz teknolojisinin kullanımını artırmak için işbirliklerini genişlettiklerini duyurdular.

 

siemens-process-simulate-nvidia-omniverse
Siemens Process Simulate (solda), tam tasarım aslına uygun, fotogerçekçi, gerçek zamanlı bir dijital ikizi etkinleştirmek için NVIDIA Omniverse’e (sağda) bağlanır.

Bu işbirliğinin ilk adımı olarak şirketler, açık dijital iş platformu Siemens Xcelerator ile 3D tasarım ve işbirliği platformu olan NVIDIA Omniverse™’i birbirine bağlamayı planlıyor. Bu, Siemens’in fizik tabanlı dijital modelleri ve NVIDIA’nın gerçek zamanlı yapay zekası ile şirketlerin daha hızlı ve artan güvenle karar aldığı bir endüstriyel metaversiyonu mümkün kılacak.

Omniverse’in açık Siemens Xcelerator iş ortağı ekosistemine eklenmesi, üretim ve ürün yaşam döngüleri boyunca üretkenlik ve süreç iyileştirmeleri sağlayabilen dijital ikizlerin kullanımını hızlandıracak.

Böylece, görsel olarak zengin, sürükleyici simülasyonları daha erişilebilir hale getirilmesiyle, her büyüklükteki şirket gerçek zamanlı performans verileriyle dijital ikizleri kullanabilecek, yenilikçi endüstriyel IoT çözümleri yaratılabilecek, uçta veya bulutta analitikten eyleme dönüştürülebilir iç görülerden yararlanılabilecek ve geleceğin mühendislik zorluklarının üstesinden gelebilecek.

Siemens AG Başkanı ve CEO’su Roland Busch “Endüstriyel metaverse içine yerleştirilmiş fotogerçekçi, fizik tabanlı dijital ikizler, insanların etkileşimde bulunabileceği ve gerçek dünya sorunlarını çözmek için işbirliği yapabileceği sanal bir dünya sağlayarak ekonomilerimizi ve endüstrilerimizi dönüştürmek için muazzam bir potansiyel sunuyor.

jensen-huang-roland-busch
NVIDIA Kurucusu ve CEO’su Jensen Huang (solda) ve Siemens CEO’su RolandBusch (sağda).

Bu ortaklık sayesinde endüstriyel metaverse ‘i her büyüklükteki şirket için bir gerçeklik haline getireceğiz” dedi. “On yılı aşkın bir süredir dijital ikiz teknolojimiz, tüm sektörlerdeki müşterilerin üretkenliklerini artırmalarına yardımcı oluyor ve bugün endüstrinin en kapsamlı dijital ikizini sunuyor.

Siemens Xcelerator, Omniverse’e bağlandığında, Siemens’in yazılım ve çözümlerinden elde edilen zengin verilerle donanım ve yazılımı uçtan buluta bağlayan gerçek zamanlı, sürükleyici bir meta veri aktarımı sağlayacağız.”

NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang “Siemens ve NVIDIA, endüstriyel meta veri deposunun dijital dönüşümü yönlendireceği konusunda ortak bir vizyonu paylaşıyor. Bu, müşterilerimiz ve küresel üretim endüstrisinin tüm bölümleri için bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için yürüttüğümüz ortak çabamızın sadece ilk adımı” dedi.

“Siemens Xcelerator ile bağlantı, NVIDIA’nın Omniverse ve AI ekosistemini Siemens’in mekanik, elektrik, yazılım, IoT ve uç çözümleri kullanılarak oluşturulan yepyeni bir endüstriyel otomasyon dünyasına açacak.”

Bu ortaklık, endüstriyel meta veriyi gerçekleştirmek için tamamlayıcı teknolojileri ve ekosistemleri bir araya getiriyor. Siemens, gerçek ve dijital dünyanın, bilgi teknolojisinin ve operasyonel teknolojinin kesiştiği noktada benzersiz bir konuma sahiptir.

Siemens Xcelerator platformu, ürün ve üretim süreçleri genelinde mekanik, elektrik ve yazılım alanlarını birbirine bağlar ve BT ile OT’nin yakınsamasını sağlar.

NVIDIA Omniverse, aslına tam uygun canlı dijital ikizleri mümkün kılan, yapay zeka özellikli, fiziksel olarak simüle edilmiş ve endüstriyel ölçekli öncü bir sanal dünya motorudur. Dünya çapında 25.000’den fazla şirket tarafından kullanılan NVIDIA AI, son derece popüler bir AI platformu ve Omniverse’in bulutta ve uçta özerk sistemlerde zeka motorudur.

NVIDIA Omniverse ve AI, Siemens Xcelerator’ın kapsamlı dijital ikizini temsil etmek için ideal hesaplama motorlarıdır.

KAYNAK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol