Cumartesi, Haziran 22, 2024

Sika Teknoloji Merkezi Kuruyor

Sika, Berne Kantonu’ndaki Kirchberg’de beton katkısı (concrete admixture) Sigunit® için yeni üretim hatlarını faaliyete geçirdi. Bu hamle, şirketin iç pazardaki üretim kapasitesini genişletmeyi amaçlayan önemli bir yatırımı temsil ediyor.

Püskürtme beton hızlandırıcı, esas olarak tünel açma ve kazı stabilizasyonunda kullanılıyor. Artık İsviçre’de de üretilen yeni teknolojisi sayesinde ikinci Gotthard karayolu tüneli ve komşu ülkelerdeki önemli tünel projeleri gibi büyük altyapı projelerine ürün daha da verimli bir şekilde tedarik edilecek. Yüksek performanslı teknoloji ve daha kısa nakliye rotaları CO2 emisyonlarını da azaltarak inşaat projelerinin daha sürdürülebilir bir şekilde teslim edilmesine katkıda bulunacak.

İsviçre’de ve komşusu Almanya ve Avusturya’da birçok demiryolu ve karayolu tünel projesi inşa edilmektedir. Bu kritik altyapı genişletmelerinin arkasındaki planlayıcılar ve geliştiriciler, Sika’nın kapsamlı deneyimine ve kanıtlanmış en son teknolojilerine güvenmektedir.

Püskürtme beton için sıvı hızlandırıcı Sigunit®, tünel açma uygulamalarındaki en zorlu gereksinimleri karşılamaktadır. Kısa uygulama süreleri ve hızlı mukavemet gelişiminin yanı sıra, teknoloji yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık ile karakterize edilmektedir. Kirchberg’deki yeni üretim hatları operasyonel verimliliği arttırmakta ve daha kısa nakliye rotaları sayesinde sürdürülebilir teslimat sağlamaktadır.

EMEA Bölge Müdürü Christoph Ganz konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “İsviçre’deki ek üretim kapasitesi sayesinde, Alp bölgesinin tamamındaki büyük altyapı projelerine daha iyi hizmet vermemize yardımcı olacak bir çerçeve oluşturuyoruz.

Yüksek performanslı ürünlerimizle sadece iddialı karayolu ve demiryolu tünel projelerinin hayata geçirilmesine katkıda bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda çözümlerimizin dayanıklılığı ve sürdürülebilirliği sayesinde, özellikle tünelcilikte ve genel olarak inşaat sektöründe daha fazla çevre dostu olunmasına önemli bir katkı sağlıyoruz.”

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler