Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Sisdoz‘dan Elektrikli Diyaframlı Pompa

Sisdoz‘dan Elektrikli Diyaframlı Pompa

Elektrikle çalışmakta olan Graco Husky Serisi çift diyaframlı pompalar çalışılacak en zorlu ve güç alanlarda verimlilik sağlamak, daha kolay ve hızlı çalışabilmek için tasarlanmış olan pompalardır. Aşındırıcılar, kimyasallar ve paslanmaya sebep olacak malzemeler sıvılar ile reaksiyon gösterir.

Sisdoz tarafından sunulan Husky elektrikli diyaframlı pompalar bu alanlarda çalışmak
için uygun ve verimliliği yüksek pompaların başında geliyor. Husky elektrikli diyaframlı pompa basınçta yükte bekleyebilen tek elektrikli diyaframlı pompa olarak karşımıza çıkıyor. Hava tahrikli olan pompalardan verimlilik oranı oldukça yüksek olan elektrikli diyaframlı pompa, kendinden emiş kabiliyetine sahip ve kuruda yani boşta çalışabilir özelliktedir. Elektrikli diyaframlı pompa, çalışırken daha stabil akış sağlamakta ve az darbe oluşturmaktadır, darbe sönümleyiciye ihtiyaç duymadan uygulama imkanı sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde geniş bir çalışma alanında iş görebilmektedir.

Kimya endüstrisi, boya, denizcilik, gıda, su ve atık su gibi oldukça geniş bir yelpazede çalışma imkanı sunar. Elektrikle çalışan diyaframlı pompanın geleneksel hava tahrikli diyaframlı pompalardan ayrılan en iyi yanı elektrik verimliliği sağlamasıdır.

Elektrikli Diyaframlı Pompa içerik

Elektrikli Diyaframlı Pompanın Avantajları

Diyaframlı pompalar elektrikli olarak da faaliyet göstermektedir. Elektrik verimliliği sayesinde endüstri alanında bu pompalar oldukça fazla tercih edilen pompalardandır. Elektrikli diyaframlı pompalar diğer pompalardan farklı bir çalışma prensibine sahiptir.
Gövde bölümünde basınçlı hava ile çalışmak yerine elektrik motor tarafından tahrik edilir. Elektrikli diyaframlı pompalar orta bölümde kalan basınç iç taraftaki
basınçtan yüksek olduğunda durur. Elektrik enerjisinin getirilerinden olan özellikleri sayesinde hassas dozaj ve transfer imkanı, darbesiz çalışma özellikleri sayesinde
stabil bir akışa sahip oluyor. Bu sayede yüksek bir verim değeri sağlayan elektrikli diyaframlı pompalardan verim almak mümkün.

Ek anahtarlara ve kontrollere gerek duymadan çalışabilen elektrikli diyaframlı pompalara sayesinde basınç halindeyken yükte beklemekte olan elektrikli diyaframlı pompalar havalı pompalara göre bu alanda daha farklı bir çalışma prensibi gösterir. Tasarım özellikleri sayesinde sızdırmaz yani salmastrasız tasarıma sahip elektrikli diyaframlı pompalar
kuruda da çalışabilmektedir. Hava tahrikli pompalardan ayrıca farklı olarak elektrikli diyaframlı pompalar elektrik tahriki kullanan merkez bölümüne sahiptir.

Elektrikli Diyaframlı Pompa

Elektrik enerjisini kullanarak çalışmakta olan diyaframlı pompalar hava tüketmeden sadece merkezin şarj olabilmesi için hava tüketir. Graco Husky elektrikli diyaframlı pompalar diğer pompalara göre bakım ve enerji tüketim maliyetleri açısından daha verimlidir. Geniş bir
yelpazede farklı ihtiyaçlara göre farklı tasarım özelliklerine sahip olan elektrikli diyaframlı pompalar kullanım kolaylığı sunar.

Elektrikli Diyaframlı Pompaların Kullanım Kolaylığı

Elektrikli diyaframlı pompalarda darbe yani puls neredeyse yok gibidir. Kuru çalışma özelliği ile de bu pompalar oldukça kullanışlıdır. Enerji tüketimini azalttığı için enerji fazlası üretim gerektirmez ve bu yönüyle de oldukça çevreci ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Elektrikli diyaframlı pompalar da ayrıca diyaframlar iki diyafram odası halinde bulunur.

Bu iki oda halinde bulunan diyaframlar birbirlerine bir mil ile bağlı olacak şekilde
tasarlanmıştır. Bu diyafram odaları birbirlerine paralel şekilde hareket eder. Bu hareketler ile birbirine bağlı olan diyafram odalarından biri havayı doldururken diğeri havayı dışarı atar. İleri geri hareketini sürekli tekrar eder emme sağlayan bu diyaframlar
boşaltma hareketini de bu yolla sağlar.

Diyaframlı pompalar tersane, gemi tamiratı ve gemi inşaatı yapan birçok alanda kullanılmaktadır. Yüksek viskoziteye sahip olan sıvıları kolay bir şekilde pompalayan diyaframlı pompalar havasının alınması zorunluluğu olmadan rahatça çalışabilir.

Ex-proof özellikleri sayesinde risk seviyesini en aza indirerek güvenlik sağlar. Bakımı
kolay şekilde yapılabilen diyaframlı pompaların bakım işlemleri de işletme içerisinde hızlıca
yapılabilir.

Elektrikli Diyaframlı Pompa

 

Kadir Fakioğlu
Endüstri Bölümü Satış Yöneticisi
Sisdoz A.Ş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol