Cumartesi, Haziran 22, 2024

Smurfit Kappa ’dan 23 Milyon Dolarlık Yatırım

Smurfit Kappa’dan 23 Milyon Dolarlık Yatırım

Smurfit Kappa, Meksika’da daha sürdürülebilir bir geleceğe 23 milyon doların üzerinde yatırım yapıyor.

Smurfit Kappa, Meksika’daki Nuevo Laredo levha tesisini tam entegre bir oluklu mukavva tesisi haline getirmek için 23,5 milyon ABD Doları yatırım yaptı. Yatırım, son teknoloji bir oluklu mukavva makinesini ve binanın genişletilmesini içeriyor.

2022 Haziran ayı başında çalışmaya başlayan yeni makine, CO2 emisyonlarını %40’a kadar azaltma ve üretim kapasitesini ikiye katlama gibi iki yönlü avantajlara sahip olacak.

Nuevo Laredo tesisi, Smurfit Kappa’nın endüstriyel, elektrikli ev aletleri ve elektronik sektörlerinde güçlü ortaklıklara sahip olduğu Kuzeydoğu Meksika’daki Tamaulipas bölgesinde yer almaktadır.

Corrugadora-MX

Bölge, ülkenin GSYİH’ sının %3,3’ünü temsil ediyor ve ABD için ürün üreten 200’den fazla şirkete ev sahipliği yapıyor.

Artan kapasite, Smurfit Kappa’nın sürdürülebilir ambalaj için hızla artan iştahın daha büyük üretim hacimleri talep ettiği San Antonio, Teksas’taki operasyonlarını düzene sokacak.

Yatırım, tesisin iddialı sürdürülebilirlik hedeflerinde de önemli ilerlemeler sağlayacak. Smurfit Kappa’nın Nuevo Laredo ve San Antonio fabrikaları arasında önemli ölçüde daha az taşıma nedeniyle CO2 emisyonları %40’a kadar azaltılacak.

Smurfit Kappa the Americas’ın CEO’su Laurent Sellier, yatırım hakkında şunları söyledi: “Bu yatırım, Meksika pazarının büyümesinde önemli bir oyuncu olma taahhüdümüzü pekiştiriyor. Nuevo Laredo bölgesindeki yerel ekonomiyi yönlendiren sektörlerdeki ortaklıklarımızı da güçlendirecek.”

Smurfit Kappa Kuzey Amerika CEO’su Eduardo Rubio şunları ekledi: “Bu yatırım sayesinde şu anda sahip olduğumuz gelişmiş üretim kapasitesi, bölgedeki mevcut ve aslında potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama yeteneğimizi güçlendirdi.

Smurfit Kappa, ürün veya tedarik zinciri gereksinimleri ne kadar karmaşık olursa olsun, güvenilir bir yüksek performanslı, sürdürülebilir ambalaj kaynağıdır.”

Bu son yatırım, Smurfit Kappa’nın geçen yıl Kuzeybatı Meksika’daki Culiacan oluklu mukavva tesisini 22 milyon ABD doları tutarında genişletmesinin ardından geldi.

 

 

KAYNAK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler