Perşembe, Mayıs 19, 2022

Solvay Otomotivde Kalite Yönetimi Sertifikası Aldı

Solvay Otomotivde Kalite Yönetimi Sertifikası Aldı

Solvay’ın Solef® PVDF’si Otomotivde Kalite Yönetimi sertifikası aldı.

Solvay, Fransa Tavaux’daki Solef® poliviniliden florür (PVDF) polimer fabrikasının kalite yönetim sistemi için IATF 16949:2016 akreditasyonu aldığını duyurdu. Tavaux tesisinde daha önce duyurulan PVDF kapasite artışını temel alan ve onu Avrupa’nın en büyük PVDF üretim tesisi yapan bu büyük başarı, otomotiv endüstrisinde PVDF akü ile ilgili uygulamaların tasarımını ve üretimini kapsıyor.

Bu IATF 16949:2016 Onay Sertifikası, dünya çapında 120’den fazla ülkede tanınan lider bir küresel güvence sağlayıcısı olan Lloyd’s Register Quality Assurance Group Limited (LRQA) tarafından verilmiştir.

Solvay Otomotivde Kalite Yönetimi Sertifikası Aldı
Görsel Kaynak: Solvay, PR029

Solvay Pil Malzemeleri Büyüme Platformu Direktörü Maurizio Gastaldi, “IATF 16949, otomotiv endüstrisinde kalite yönetim sistemleri için en yaygın kullanılan standarttır ve bu sertifikayı aldığımız için gururluyuz” dedi.

Solvay’ın Pil Materyal Platformu Başkanı Francescantonio Azzariti, “IATF Sertifikası ayrıca, malzeme tedarikçilerinin bu uluslararası standarda uygunluk kanıtı sunmaları için pil üreticilerinden gelen artan talepleri de ele alıyor ve küresel EV pil malzemeleri işinde zorunlu bir gereklilik haline gelmesi bekleniyor,” diye ekledi.

Solvay’ın gelişmiş Solef® PVDF polimerleri, dünya çapında lider pil üreticileri tarafından hibrit ve tam elektrikli araçlar (EV) için lityum iyon pillerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kanıtlanmış portföy, yüksek enerji yoğunluğuna ve uzun çevrim ömrüne sahip, güvenli ve elektrokimyasal ve ayrıca termal olarak kararlı Li-iyon hücreler için bağlayıcılar ve ayırıcı kaplamalar içeriyor.

Solef®, Solvay’ın tescilli ticari markasıdır.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler