Cumartesi, Ekim 23, 2021

Solvay, Yeni Termoplastik Kompozit Kapasitesi Ekliyor

Solvay bugün Güney Carolina’daki Greenville tesisindeki yeni termoplastik kompozit (TPC) üretim tesisinin kurulumunun tamamlandığını duyurdu. Tam üretim kapasitesinde, yeni hat 27.000 metrekarelik tesiste 30’dan fazla pozisyon ekleyecek.

Proje, Solvay’ın TPC kapasitesini sanayileştirme çabalarında önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Birinci sınıf tesis için önemli bir itici güç, artan havacılık ve otomotiv talebiyle desteklenen enerji şirketlerinden gelen artan taleptir. Yeni ürün grubu, PVDF, PPS ve PEEK dahil olmak üzere bir dizi yüksek performanslı polimerden tek yönlü kompozit bant üretme yeteneğine sahip olacak.

solvay

Solvay’ın büyüme platformları başkanı Mike Finelli, “Greenville tesisimizde üretilecek olan TPC çözümleri, arabaları ve uçakları daha hafif hale getirerek ve böylece emisyonları azaltarak enerji, havacılık ve otomotiv müşterilerimizin daha iyi çevresel sorumluluk elde etmelerine yardımcı olacak” dedi.

“Yeni kapasitemiz ve farklılaştırılmış teknolojilerimiz, TPC’ler artan sayıda uygulamada ivme kazandıkça ve enerji geçişinde önemli bir rol oynadıkça müşterilerimizle birlikte genişlememize olanak sağlayacak.”

Greenville tesisi, Grubun büyüyen TPC pazarı için gerekli altyapıyı oluşturma taahhüdüne uygun olarak yakın zamanda yapılan bir dizi stratejik yatırımın parçasıdır. Solvay’ın Anaheim’da (CA), Brüksel’de (BE) ve Alpharetta’da (GA) iki yeni Ar-Ge merkezi ve Solvay’ın TPRC konsorsiyumuna üyeliği, sektöre yönelik son dönemdeki diğer taahhütleri içeriyor.

Güney Carolina Valisi Henry McMaster “Solvay’ın genişlemesi, şirketlerin Güney Carolina’da buldukları benzersiz başarının bir başka örneği. Solvay’a devletimizle devam eden ortaklığı için teşekkür ediyoruz ve Greenville County ve ötesinde gelecekteki büyümelerini dört gözle bekliyoruz” dedi.

Greenville tesisinin ticarileştirilmesi üzerine Solvay, şirketin doğru ürünü doğru uygulama için konumlandırmasını sağlayan tescilli teknolojilerle benzersiz bir şekilde konumlandırılacak.

Solvay’ın TPC portföyü, enerji ve otomotiv gibi pazarlarda güvenilirlik ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunan Evolite™ ile havacılık ve kentsel hava mobilite uygulamalarında önemli ağırlık ve maliyet avantajları sunan APC bantları içeriyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR