Pazartesi, Eylül 26, 2022

Solvay’dan E-Mobilite için Sürdürülebilir Yenilikler

Solvay’dan E-Mobilite için Sürdürülebilir Yenilikler

Solvay, e-mobilitede gelişmiş elektrik ve elektronik uygulamalar için daha yüksek performans ve sürdürülebilirlik taleplerini hedefleyen tamamen yeni nesil Amodel® poliftalamid (PPA) malzemeleri ile otomotiv endüstrisine ürün sağlama hızını artırıyor.

Supreme serisinde, Amodel® PPA AE 9933 ve AE 9950, 800 volt ve üzerinde çalışan e-motor ve inverter baraları için tasarlanmıştır. Sınıfının en iyisi karşılaştırmalı izleme indeksi (CTI) derecelendirmelerini -40 ila 150°C arasında yüksek termal döngü şok direnciyle birleştirirler. Geleneksel PPA teknolojisine karşı bir atılım olarak, 150°C’nin üzerindeki en yüksek sıcaklıklara geçici olarak maruz kaldıktan sonra bile CTI’larını zamanla koruyacaklardır.

Solvay Amodel®
Görsel Kaynak: Solvay

Yeni halojensiz alev geciktirmeli Amodel® Bios HFFR R1-133 ve HFFR R1-145, e-motor, güç elektroniği ve dişli kutusunu tek bir konsolide elektrikli tahrik sistemine entegre etme yönündeki artan trendle buluşuyor. >600 voltluk bir CTI, >120°C’lik ısı direnci ve mükemmel boyutsal kararlılık ile bu kaliteler, minyatür bileşenler kullanılarak oldukça kompakt sistemlerin tasarlanmasını sağlar. Ayrıca, halojenli alev geciktiricilere ihtiyaç duymadan UL94 V0 yanıcılık dereceleri sağlarlar. Halojensiz formülasyon, kontrolsüz termal sapma durumunda güvenlik endişelerini gidermenin yanı sıra elektronik korozyon riskini de en aza indiriyor.

Ayrıca Solvay, kabarma olmadan yeniden lehimlenebilen yüzeye monte veri konektörleri için özel olarak geliştirilmiş elektro-dostu bir kalite olan Amodel® Bios AE R1-133’ü sunuyor. Standart PPA ile karşılaştırıldığında, malzemenin daha yüksek darbe direnci ve kaynak hattı mukavemeti, tasarımcıların konektörlerin duvar kalınlığını daha da azaltmasına, basılı panoda yüzde 50’ye kadar tasarruf etmesine ve diğer elektronik cihazlar için daha fazla alan sağlamasına olanak tanıyor.

Solvay Özel Polimerler Otomotiv Pazarlama Müdürü Brian Baleno, “Amodel® Supreme ve Bios, e-motorlar, güç elektroniği ve elektronik soğutma sıvısı pompaları dahil olmak üzere e-tahrik sistemleri tasarımcıları arasında yüksek düzeyde ilgi görüyor. Bu sistemlerdeki e-mobilite bileşenlerinin termal ve elektriksel performansını geliştirerek değer katmanın ötesinde, Amodel® polimer ailesine yapılan yeni eklemeler, üreticilerin iddialı sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmaya çalıştıkça daha yaygın olarak kabul ediliyor” dedi.

Amodel® PPA Supreme, şu anda piyasadaki en yüksek performanslı termal ve elektriksel PPA olarak kabul edilirken, Amodel® PPA Bios, mevcut biyo-kaynaklı uzun zincirli PPA’lara kıyasla en yüksek cam geçiş sıcaklığına (Tg) sahip olmasının yanı sıra, en düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip kısmen biyo-tabanlı uzun zincirli bir moleküler yapıdadır.

Şirketin One Planet sürdürülebilirlik taahhüdünün bir parçası olarak Solvay, Amodel® PPA’nın CO2 ayak izini 2013’ten bu yana yüzde 30 oranında azalttı ve Georgia, Augusta’daki küresel üretim tesisinde PPA üretiminde yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanıyor.

Amodel®, Solvay’ın tescilli ticari markasıdır.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol