Cumartesi, Eylül 25, 2021

Standartları Belirleyen Elcometer 456 Kuru Film Kalınlığı Ölçüm Cihazı

Elcometer geniş ürün gamı ve sektöre yön veren ürün özellikleri ile dünyada ve ülkemizde alanında en çok tercih edilen ürünlere sahiptir.

Kaplama kalınlığı ölçüm cihazlarından fiziksel test ekipmanlarına, beton muayene cihazlarından tahribatsız muayene ürünlerine kadar farklı çözümleri ile kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Elcometer 456 farklı özellikleri ile her anlamda verimliliği arttırıcı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Kullanımı kolaylaştıran, doğru ölçüm yapılmasını sağlayan, güvenilir sonuçları garanti eden, sağlamlığı ile zorlu çalışma koşullarında kullanılabilen Elcometer kuru film kalınlığı ölçüm cihazları, teknik özellikleri ve kalitesi ile kullanıcıların en çok tercih ettiği ölçüm cihazıdır.

Kullanımı Kolaydır

Farklı dil seçenekleri ile kullanım kolaylığı sağlayan Elcometer 456, büyük düğmeleri ile eldivenli ellere rahatlık sağlar. Otomatik döndürülebilen renkli LCD ekran yüksek kontrastlıdır ve fabrikadan çıkışta yapılan kalibrasyon sayesinde ürün hemen kullanıma hazırdır.

Doğru ve Güvenilir Ölçüm Sonuçları Sunar

Ulusal ve Uluslararası Standartları sunan Elcometer 456’nın kalınlık ölçme kapasitesi ±%1’dir. Düz, pürüzlü, ince ya da kavisli farklı yüzeylerde doğru ölçüm yapılmasını sağlayan teknik kapasitesi ve ince kaplamalar için artan okuma çözünürlüğü özelliği ile ölçüm sonuçlarının doğruluğunda kesinlik sunar.

2 yıl garantili Elcometer kuru film kalınlığı ölçüm cihazı, izlenebilir test sertifikaları ile birlikte sunulur.

Etkin Kullanımı Sağlayan Teknik Özellikler

Dakikada 70+ okuma hızı ve tarama probu ile dakikada 140+ hız ile ölçüm operasyonlarının verimliliği artar. Çoklu kalibrasyon hafızası ve kullanıcının seçebileceği kalibrasyon yöntemlerine sahip olması esnek ölçüm koşulları sağlar.

ElcoMaster® yazılımı ve ElcoMaster® Mobile App ile uyumlu olarak, tek tek kaplama kalınlığı ölçümleri, analiz ve anlık rapor oluşturma için USB veya Bluetooth® ile PC’ye veya bir mobil cihaza aktarılabilir.

Güçlü Ürün Özellikleri

Değiştirilebilir prob çeşitliliği, 2,500 partide 150.000 okumaya kadar veri depolayabilme özelliği ve metal yüzeylerin kaplama kalınlığı ölçümünde 31 mm’ye (1220 mil) kadar ölçüm yapabilme kabiliyeti Elcometer kuru film kalınlığı ölçüm cihazlarını rakiplerinde ayıran en güçlü yanlarıdır.Elcometer


Aydan Avcı

Ürün Sorumlusu 
Mega Danışmanlık Temsilcilik Dış Ticaret A.Ş.