Perşembe, Mayıs 19, 2022

StyroMax® UL3 Katalizörü ile Olağanüstü Üretkenlik

Clariant’ın StyroMax® UL3 katalizörü, Risun’un Çin’deki yeni stiren monomer fabrikasında olağanüstü üretkenlik sergiliyor.

Clariant, StyroMax UL3 katalizörünün Risun’un Çin’in Tangshan kentinde bulunan yeni stiren monomer tesisinde başarılı sonuçlar gösterdiğini duyurdu. Ekim 2020’de sorunsuz ve istikrarlı bir katalizör çalıştırmasının ardından tesis, mükemmel üretim çıktısı ile çok karlı bir operasyon bildiriyor.

Proje, Clariant Catalysts ve mühendislik şirketi Changzhou Ruihua Chemical Engineering Technology Co. Ltd (Ruihua Technology) arasındaki bir işbirliğidir. Ruihua’nın teknolojisi ve Clariant’ın katalizörü sayesinde, Risun tesisi, yeni tesisin nominal tasarım kapasitesinin %120’sini aşan verimlilik oranlarına ulaşmayı başardı ve bu aynı zamanda Çin’deki tüm Ruihua proses tesisleri arasında en yüksek olanı oldu.

StyroMax UL3 Katalizörü

 

Clariant Catalysts Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Stefan Heuser, “Bu projede Ruihua ile yaptığımız işbirliğinin sonuçlarından çok memnunuz. Çin’in önde gelen özel kimyasal gruplarından biri olarak Tangshan Risun, karlı stiren monomer üretimi için mükemmelliğini fazlasıyla kanıtlamış olan StyroMax UL3 stiren katalizörümüz için oldukça değerli bir referanstır” dedi.

Mevcut katalizör performansına dayalı olarak, tesisin %120 veya daha fazla üretkenlik ile artan verimi sürdürmesi bekleniyor. Aynı zamanda, işletimde olan tüm Ruihua proses tesisleri arasında en düşük olan ağırlık/ağırlık 1,1 gibi son derece düşük bir buhar-yağ oranında çalışabilir. Sonuç olarak, Risun tesisi olağanüstü enerji verimliliği bildiriyor. Katalizör bu koşullar için özel olarak tasarlandığından, düşük buhar-yağ oranlarına sahip adyabatik üniteleri çalıştıran tesisler için bu tür faydalar mümkündür.

Olağanüstü Üretkenlik

StyroMax UL3 Katalizörü

Serinin en yeni nesli olan StyroMax UL3 katalizörü, ultra düşük buhar-yağ oranlarında etilbenzenden stirene dehidrojenasyonu desteklemek üzere tasarlanmıştır. Önceki katalizörler bu koşullarda ya yüksek aktivite ya da yüksek seçicilik sağlayabilirken, StyroMax UL3 her ikisini de destekleyen ilk katalizördür, böylece stiren üreticileri için verimi artırır ve işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Ruihua Technology Başkanı Zhi Gang Xu, “Clariant’ın gelişmiş StyroMax UL3 katalizörleri ve etilbenzen-stiren sürecimiz, Tangshan Risun’un yeni tesisi için önemli ekonomik ve proses faydaları sağlayarak mükemmel bir uyum olduklarını kanıtladılar. Risun fabrikasında devam eden mükemmel sonuçları ve Clariant ile daha fazla iş birliğini dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ruihua Technology, polimer dereceli etilen veya yüksek etilen gazı içeriği gibi çeşitli etilen besleme stoğu kullanan, düşük enerji ve malzeme tüketimine sahip işlemlere odaklanan, etilbenzenden stiren monomerine yönelik Çin’in en büyük proses teknolojisi lisansörüdür. Son on yılda şirkete Çin’de 22 referans verildi.

StyroMax®, Clariant’ın birçok ülkede kayıtlı ticari markasıdır.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler