Cumartesi, Eylül 25, 2021

Sun Chemical Paliotan® VIU Portföyünü Piyasaya Sürüyor

Sun Chemical, kaplama formülasyonlarındaki kurşun bileşenlerin yeni kurşunsuz Paliotan® VIU portföyü ve beraberindeki teknik servis teklifiyle değiştirilmesini desteklemek için bir tam hizmet paketi başlattı.

Paliotan VIU portföyü, yeni limon sarısı, orta sarı ve kırmızı gibi çeşitli tonları içeriyor. Yeni piyasaya sürülen altı pigment, geliştirilmiş renk gücü ve opaklığı birleştirerek dekoratif uygulamalarda daha uygun maliyetli formülasyonlar sağlıyor.

Ayrıca, yüksek dayanıklılığa sahip özel kaliteler, formülatörlerin yüksek talep gören endüstriyel kaplama uygulamalarında zorlu gölgeler oluşturmasını sağlarken cazip bir maliyet profilini koruyor. Paliotan VIU serisinin çekici kullanım değeri dengesi, organik ve inorganik bileşenlerinin en faydalı özelliklerini birleştiren yeni pigmentlerin hibrit kimyasına dayanmaktadır.

Paliotan® VIU

Kurşun kromat, insan sağlığını ve çevreyi olumsuz etkileyebilecek bir madde olarak ima edilmiştir ve bu nedenle birçok tüketici ve kaplama şirketi tarafından endişe kaynağı olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle birçok ülke, mimari kaplamalar ve oyuncaklar dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda kurşun kromat kullanımını yasaklamıştır. Küresel boya ve kaplama endüstrisi hükümet mevzuatına bağlı olmasına rağmen, kurşun kromat Latin Amerika ve Asya gibi birçok uygulama ve bölgede hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

Uygun kurşunsuz pigment kombinasyonunu seçerken, renk ve performans gereksinimleri uygulamaya ve bölgeye göre değişir. Paliotan VIU portföyündeki renklendirici sınıfları, Asya ve Latin Amerika ülkelerindeki gereksinimler için özel olarak geliştirilmiştir. Küresel pazarlardaki deneyimi ve yaygın düzenleyici uzmanlığı ile Sun Chemical, bölgesel gereksinimlerin nasıl yeniden formüle edileceği ve karşılanacağı konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Sun Chemical’ın teknik servis desteği, müşterilerin yeni hibrit pigmentleriyle performans gereksinimlerini karşılamalarına ve sorunları aşmalarına destek oluyor. Sun Chemical, boya ve kaplama endüstrilerinde daha sürdürülebilir alternatifleri destekleyerek ve maliyet verimliliğine odaklanarak, kurşunsuz formülasyonların eski kurşun bazlı kaplamalara kıyasla performansı ve kullanım değerini nasıl iyileştirdiğini gösteriyor.

Kaynak