Sürdürülebilir Çözümlerimiz ile İç Mekan Makyajı Kullanımı Nasıl Artırılır?

26 Şubat 2021

Trendler Neler?

Dizüstü bilgisayar kamera ışıkları, kapatıcılar, renkli nemlendiriciler veya klasik fondötenlerle sağlanan hafif bir cilt tonu düzenlemeye ihtiyaç duyar.

Bu durum kullanışlı, çok işlevli hibrit ürünlerin hızlanmasını ve sürdürülebilir çözümlerle renkli kozmetiğin yeniden canlanmasını destekler.

Tüketiciler, yeni normalde sağlıklı bir cilde ve kusurları kapatmaya odaklanan kullanışlı ve hızlı ritüellere ihtiyaç duyuyor.

Univar Solutions, en son yenilikleri kullanarak ‘‘Temiz ve Güvenli” ürünler geliştirmek için en gelişmiş ürünleri müşterilerine sunuyor.

Dow, Cargill Beauty and Biosynthetic.

Uzun Ömürlü Performans
DOWSIL™ FA PEPS Silikon Akrilat Dow

Yüksek su ve sebum iticiliğine, mükemmel film bütünlüğüne ve uzun süreli fayda sağlayan sürtünme direncine sahip bir film oluşturucudur.

Yüksek film esnekliği, rahat bir kullanım deneyimi sağlarken gözenek tıkayıcı olmayan yapısı su buharı geçirgenliğini sağlar.

İçerisinde fosil kaynaklara bağımlılığı azaltan ve %100 yenilenebilir hammaddelerden elde edilen bir taşıyıcı kullanılır. Doğal kaynağa sahip içerikte yüzde 60’a varan bir potansiyelle doğal içerik puanınızı iyileştirir. (Maddeler için ISO 16128’e göre).

Yüksek Performanslı Karşılaştırmalara Benzer Performans W/O Fondöten: Uzun Süre Kullanım Dayanıklılığı

Islatıcı Ajan ve Pigment Dispersiyonu

Biosentetik Teknolojilerden BioEstolide™

BioEstolide™, gelişmiş stabilite, olağanüstü nemlendirme özellikleri ve hafif, satensi bir his sunan devrim niteliğinde yeni bir biyo bazlı emolyendir. Sürdürülebilirlik ve performans arasındaki boşluğu doldurarak kişisel bakım pazarına doğal yağlardan yapılmış güvenli, toksik olmayan bir ürün sağlar, cilt ile uyumludur. Biyolojik olarak parçalanabilir olmasının yanında gelişmiş oksidatif ve termal stabilite sunar.

BioEstolides™, koruyucuya ihtiyaç duymadan diğer ürünlere kıyasla daha uzun ömürlüdür.

BioEstolides™ ürün serisi, çok çeşitli uygulamalara adapte edilebilen bir dizi formülasyon ve tüketici faydası sunar.

Nemlendirme: Ciltte yağlı bir kalıntı bırakmadan cilt yüzeyini nemlendirir, yumuşatır ve pürüzsüzleştirir.
Hissiyat Artırıcı: Ciltte yağlı bir kalıntı bırakmama ve lüks bir duyusal deneyim sunma avantajı sağlar.
Geliştirilmiş Oksidatif Stabilite: Mükemmel oksidatif stabiliteye sahiptir, ürünün diğer doğal yoldan türetilmiş yağlara göre raf ömrü daha uzundur.
Geliştirilmiş Hidrolitik Stabilite: Kimyasal yapısı, ürünün diğer doğal yollarla elde edilen yağlara göre hidrolitik stabilitesini geliştirir.
Yüksek Kırılma İndeksi: formülasyonun görünümünü iyileştiren yüksek kırılma indisine sahiptir.
Pigment Dağılımı: BioEstolide™ kimyasal olarak polar yapıya sahip olması, pigmentin kolayca tutmasına izin verir.

Duyusal Güçlendirici

DOWSIL™ EL-TIPS Silikon Elastomer- Dow Cilt bakımı ve renkli kozmetik uygulamaları için tasarlanmış, D4, D5, D6 regulasyonuna uygun silikon elastomerdir. DOWSIL™ EL-TIPS, formülasyonlar da verimliliği optimize eden yüksek katı içerikli bir silikon elastomerdir. Zengin, pürüzsüz bir his sağlar ve cilt kusurlarını örtmeye yardımcı olur.

Şeker kamışından elde edilen biyo bazlı bir taşıyıcıda formüle edilen DOWSIL™ EL-TIPS, markaların yüksek miktarda doğal ve türetilmiş doğal içerikli (>%90) kozmetik ürünler tasarlamasını sağlar. (ISO 16128’e uygun içerik %70’e kadar).

Ciltte Duyusal Profil
*Dahili deneyimli panel ile eşleştirilmiş karşılaştırma

DOWSIL ™ EL-TIPS, DOWSIL™ 9041’e göre daha kolay yayılır, emildikten sonra daha kaygan ve nemli hissiyat bırakır.

DOWSIL ™ EL-TIPS, DOWSIL™ 9041 ile benzer pürüzsüzlük yapısı sergiler.

C*EmTex™ Cargill Beauty

Mısırdan elde edilen bir polisakkarittir. Esterleşme yoluyla n-oktenilsüksinil (n-OSA) grubunun modifikasyonu ürünü daha hidrofobik ve yağ emici hale getirip, ürünü bir hissiyat arttırıcıya dönüştürür.

Emülsiyonlarda, n-OSA nişastaları hissedilen yağlılığı, yapışkanlığı azaltır ve cilde pudralı ve mat bir görünüm kazandırır.

Duyusal Güçlendirici
DOWSIL™ PMX-1508 Sıvısı- Dow

Bu yeni sakız karışımı, saç bakımı, cilt bakımı, güneş bakımı ve renkli kozmetik uygulamalarında kullanım için üretilmiştir. Doğası gereği biyolojik olarak parçalanabilir bir taşıyıcı olan C13-15 alkan içerisinde ultra yüksek viskoziteli dimetikonol karışımıdır.

Cilt bakımı uygulamalarında, DOWSIL™ PMX-1508 Fluid, pürüzsüz bir dimetikonol hissi ve daha uzun “playing time” sağlayarak müşterilerin formülasyonlarının doğal orijin içeriğini artırmalarına yardımcı olur (ISO 16128).

Ciltte Duyusal Profil

*Dahili deneyimli panel ile eşleştirilmiş karşılaştırma

emilim

Reoloji Düzenleyiciler

Actigum™ VSX 20 – Cargill Beauty Doğal kaynaklı polisakkaritlere dayanan bu yapı düzenleyici multifonksiyonel bir üründür. Viskoziteyi artırır, stabiliteyi güçlendirir. Estetik açıdan, pürüzsüz, doğal parlak ve hafif emülsiyonlar elde edilebilir. Ayrıca ipeksi ve parlak dokuya sahip yarı saydam jeller üretmeye yardımcı olur. İyi bir nemlendirme sağlar.

yüz kremi

Actigum™ VSX 20 yapı düzenleyici yüksek bir verim değerine sahiptir. iyi bir süspansiyon özelliği vardır ve bu özelliği sayesinde emülgatör içermeyen formülasyonlar tasarlanmasına olanak sağlar. Ek olarak damlacıkların birleşmesini önleme yeteneği onu iyi bir yardımcı stabilizatör yapar.

FiberDesign™ Sensation – Cargill Beauty

Yeni bir yapı düzenleyici olan bu ürün aynı zamanda emülsiyon stabilizatörüdür. Pektin üretiminde sıfır atık politikası ile yan akımdan elde edilen limon kabuğu liflerinin sclerotium gum ile kombinasyonuyla elde edilen FiberDesign™ Sensation ürününün özellikleri; • Hızlı kırılan doku sayesinde kolay yayılım, • Yapışkan olmayan, saten hissiyatı, • Uzun süreli serinletici, soğutucu etki, • Biyolojik olarak parçalanabilir ve %100 doğal kaynaktan elde edilmiştir (ISO 16128 uyarınca).

DOWSIL™ EP-9608 Cosmetic Powder

Görünüşünüze Kalıcı İfade ve Boyut Katın!

Özel silikon toz elastomerlerimiz yumuşak hissiyatı ve aydınlatıcı etkisi ile cilt bakım ve renkli kozmetik ürünlerinde geniş yelpazede kullanıma uygundur. Yarı saydam yapısı sayesinde, gözeneklerin doğal bir şekilde gizlenmesini ve yağ yüklenmiş yapısı sayesinde uzun süreli nemlendirici etki sağlar.

Benzersiz, Yumuşak, Yağ Yüklenmiş Silikon Toz Elastomer

Dow, zengin ve nemli bir his sağlayabilen, yumuşaklığı ve düşük aglomerasyonu sayesinde yumuşak bir film gibi kolayca yayılabilen, yağ yüklenmiş silikon toz elastomer geliştirmiştir.

Cilt Kusurlarını Örtün

Yarı saydam görünümü sayesinde cilt ile mükemmel bir uyum sağlayarak gözenekleri doğal bir şekilde gizler.
%10 DOWSIL™ EP-9608 Cosmetic Powder içeren sıkıştırılmış fondöten formülasyonu, en az 4 saat boyunca gözeneklerin görünümünü başarıyla en aza indirebilir.

Viskozite Üzerinde Minimum Etki

DOWSIL™ EP-9608 Cosmetic Powder minimum kıvam verme etkisi sayesinde düşük viskoziteli emülsiyon formülasyonlarını destekler.

Toz Kaybına Karşı Yüksek Direnç

DOWSIL™ EP-9608 Cosmetic Powder sıkıştırılmış toz formülasyonlarda toz kaybına karşı yüksek direnç gösterir.

Esra Aydoğdu

Satış Mühendisi
Kişisel Bakım ve Güzellik Univar Solutions

 

 

 

 

 

 

 

Sevinç Yazılıtaş

Satış Mühendisi
Kişisel Bakım ve Güzellik Univar Solutions