Çarşamba, Temmuz 6, 2022

Sürdürülebilir Nem Emicilerde Üst Seviye

Sürdürülebilir Nem Emicilerde Üst Seviye

Airnov, DRICARD™ nem emiciler için sürdürülebilir geliştirmeler yapıyor.

Kontrollü atmosfer paketlemede önde gelen bir firma olan Airnov Healthcare Packaging, şimdi müşterilerine DRICARD ürünlerinin yeni ve daha sürdürülebilir bir versiyonunu sunuyor.

DRICARD, film katmanları arasına lamine edilmiş kalsiyum klorür kurutucudan oluşan düz bir nem emicidir. Kurutucu paketlerde olduğu gibi, DRICARD nutrasötikleri, gıdaları ve teşhisleri nemin zararlı etkilerinden korumak için kuru bir paket ortamı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Yeni, daha sürdürülebilir sürüm, aynı boyuttaki kartta iki kat daha fazla kapasite sağlar, daha az plastik kullanır ve beyaz zemin üzerine yüksek kontrastlı mavi mürekkeple basılmıştır, yani üretmek için mevcut turuncu DRICARD’a göre %80 daha az mürekkep gerektirir.

Airnov Küresel Ürün Müdürü Nicolas Martinez, “Airnov, sürdürülebilirlik taahhütlerimizin en son örneği olan DRICARDS’larımızda kullanılan mürekkep ve plastik tüketimini azaltarak ürünlerini daha sürdürülebilir bir şekilde geliştirmeye devam ediyor” dedi.

Sürdürülebilir Nem Emicilerde Üst Seviye
(Fotoğraf kaynak: Airnov)

Yeni DRICARD, çok sayıda gelişmiş sürdürülebilirlik belgesinin yanı sıra performans avantajları da sunar, yani çift kalınlığı, önceki modele göre iki kat daha fazla nem emme kapasitesi sağlarken, aynı toplam boyutu ve yüzeyi korur.

Nicolas Martinez, “Aynı boyuttaki DRICARD’da emme kapasitesini iki katına çıkaran bu yeni yetenek, Airnov’un ürün performansını iyileştiriyor ve bu da, en önemlisi, müşterilerimizin ambalajlarını daha iyi optimize etmelerini sağlıyor” diye açıkladı.

DRICARD’ın diğer önemli özellikleri arasında, laminat yapı içinde kalsiyum klorür kurutucunun bağlanmasıyla mümkün olan toz önleme özelliği de yer alıyor. Ayrıca, kartın sert yapısı, kart dağıtıcıları veya al ve yerleştir sistemleri ile yüksek hızda otomatik yerleştirmeye izin verirken, düz profili küçük ve dar ambalaj alanlarında kuruma gerektiren uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Beyaz üzerine mavi baskı, son ürünle karışıklığı en aza indirmenin gerekli olduğu durumlarda yüksek kontrast ve yüksek görünürlük sağlar.

Yeni ürün, çeşitli standart boyutlarda mevcuttur ve gerekirse özel boyutlara uyarlanabilir. Ayrıca nutrasötik ve gıda uygulamalarında kullanım için ABD FDA uyumludur.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU