Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Titrasyonun Temelleri

Titrasyonun Temelleri

12 Mayıs   14:00 – 15:15  Metrohm Turkey Webinar Platformu

Metrohm 2022 yılı kimya webinarlarımızın bu segmentinde, odak noktamızı titrasyon metodolojisine çeviriyor ve özellikle temel titrasyon teorisi ve analiz prensiplerinden başlayarak potansiyometrik titrasyonlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ayrıntılı ve doyurucu bilgileri beğeninize sunmayı hedefliyoruz.

Kimya bilimindeki en eski analitik yöntemlerden biri olan titrimetri, günümüzde birçok farklı yeni tekniğin var olmasına rağmen, gerek kullanım ve gerekse popülerliğinden herhangi bir kayba uğramaksızın tüm endüstriyel sektörlerde en sık tercih edilen metodolojilerin başında gelmektedir. Bu duruma neden olan faktörlerin başında, titrimetrik metodların sunmakta olduğu benzersiz avantajlar ve aynı zamanda enstrüman teknolojisinde kesintisiz olarak devam eden ilerlemeler gelmektedir.

Analitik titrasyon enstrüman ve uygulamaları konusunda global pazar lideri olarak, başta potansiyometrik titrasyonlar olmak üzere tüm titrimetrik çalışmalar için rutin seviye sistemlerden en son teknoloji ve tam otomatik entegre platformlara kadar uzanan bir yelpazede kapsamlı enstrümantasyon seçenekleri sunmakta ve aynı zamanda modern titrasyon teknolojisindeki en çarpıcı inovasyonlara imza atarak sektörün standartlarını belirleme misyonunu taşımaktayız.

Titrasyonun Temelleri

 

Webinar içeriğimiz dahilinde değineceğimiz bazı konu başlıkları :
  • Temel titrasyon teorisi, analiz prensipleri ve geçmişten günümüze titrasyon
  • Titrasyon çeşitleri ve potansiyometrik titrasyon tekniği ile ilgili temel kavramlar
  • Analiz modları, indikasyon metodları ve dönüm noktası değerlendirme yöntemleri
  • Titrasyon sistem seçimi, parametreler ve pratik analiz iş akışları
  • Titrasyon sistem validasyonu

Webinarımız tamamlanmıştır. Söz konusu seansın kaydı kısa bir süre sonra Metrohm Turkey YouTube sayfamızda yayınlanacaktır.

YouTube sayfamızı ziyaret etmek için lütfen tıklayınız. 

Metrohm Turkey Akademi Ekibi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler