Salı, Temmuz 23, 2024

Total Ortaklarıyla Birlikte İnşaat Filmleri için Kapalı Devre bir Geri Dönüşüm Zinciri Oluşturuyor

Total ve inşaat değer zincirinde yer alan ortakları, inşaat sektöründen çıkan doğal palet örtüsü* atıklarının film performanslarını bozmadan kapalı sistemde geri dönüştürülmesinin amaçlandığı Clean Site Circular Projesini oluşturmak için iş birliği yapmaya karar verdi.

Kapalı devre “palet örtüsünden palet örtüsüne” uygulamasının endüstriyel olarak yapılabilir olduğu ve teknik açıdan yeni çözümlere eşdeğer olduğu daha önce gösterilmiştir. Film tarifi Total tarafından geliştirilmiştir.

Total

Artan Pazar gereksinimlerini karşılamak amacıyla geri dönüştürülmüş malzemeler için “güçlendirici” olarak Total Lumicene Supertough® 22ST05’in kullanılması gerekiyor.

Valipac tarafından koordine edilen Clean Site Circular Projesi, değer zincirinde yer alan temel firmaları bir araya getiriyor: toplanmış palet örtülerinden yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş malzemeler üreten Morssinkhof, film tarifini ve geri dönüştürülmüş malzemeler için “güçlendirici” geliştiren Total Polymers, Belçika’da bina malzemeleri üreticisi Fema’dır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler