Cumartesi, Haziran 22, 2024

Türk Üroloji Cerrahına Büyük Onur

Türk Üroloji Cerrahına Büyük Onur

Ülkemizde ilk kez bir Üroloji Cerrahı, dünyanın alanında en büyük derneğinin Onursal Üyesi oldu…

Dünyanın önde gelen robotik cerrahi ve üroloji uzmanlarından Acıbadem Maslak Hastanesi Minimal Invaziv ve Robotik Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Amerikan Üroloji Derneği’nin (American Urological Association) 2023 yılı Onursal Üyeliğine seçildi.

1902 yılında kurulan ve dünyanın saygın kuruluşlarından olan Amerikan Üroloji Derneği bugüne dek 290 üroloğa ‘Onursal Üye’ unvanı verdi. 23 bin üyesi ile alanında dünyanın en büyük ve en köklü derneği olan Amerikan Üroloji Derneği, 121 yıldır üroloji alanında bilimsel çalışmaların yanı sıra, eğitim, araştırma ve sağlık hizmetleri politikasının oluşturulmasına öncülük ediyor.

Kongreleri ve yayınları en yoğun şekilde takip edilen dernek, kariyerlerinin her aşamasında dünya çapında ürologlar ve ürolojik sağlık uzmanları için yenilikçi, kanıta dayalı, kaliteli eğitim geliştirmede ön saflarda yer alıyor. Amerikan Üroloji Derneği üyeleri hastalara daha iyi hizmet verebilmek ve gelecekte ürolojik hastalıkları iyileştirecek keşifler yapabilmek için hizmet veriyor.

Türk Üroloji Cerrahına Büyük Onur

En büyük onur!

Böylece ülkemizde ilk kez bir Üroloji Cerrahı, dünyanın alanında en büyük derneğinin Onursal Üyesi oldu.

Bu yıl 6 yeni Onursal Üyeden biri olan Prof. Dr. Ali Rıza Kural’a sertifikası, Amerikan Üroloji Derneği’nin Chicago’da gerçekleştirilen 118. Kongresinde Dernek Başkanı Prof. Dr. Raju Thomas tarafından takdim edildi.

Bu anlamlı ödülü almaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu söyleyen Prof. Dr. Ali Rıza Kural, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

“Bu onuru ülkeme, beni yetiştiren hocalarıma, birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarıma ve her zaman desteğini gördüğüm aileme borçluyum.

Mesleğe başladığım gün sadece iyi bir hekim olmayı ve hastalarıma en iyi şekilde hizmet etmeyi amaçlamıştım. Geri dönüp baktığımda çok çalıştığımı, daima yeniliklerin peşinde koştuğumu ve öğrendiklerimi diğer meslektaşlarımla paylaştığımı görebiliyorum.

Bu çabaların sonucunda ülkemizde Endoüroloji’nin ne kadar ileriye gittiğini görmek ve bunun bir parçası olmak benim için büyük bir mutluluk.”

Henüz yolun başındaki genç meslektaşlarına Hipokrat yemini doğrultusunda insan hayatını her şeyin üzerinde tutmalarını, önce iyi bir hekim olmaya çalışmalarını ve sonra da meslekteki yenilikleri yakından takip etmelerini öneren Prof. Dr. Ali Rıza Kural “Bugün yeniden bir meslek seçme durumunda olsam yine Tıp mesleğini ve yine Üroloji branşını seçerdim” şeklinde ifade etti.

Üstün başarı sağlayan bilim insanları seçiliyor!

Bu yıl 118. kongresini gerçekleştiren Amerikan Üroloji Derneği’nin Onursal Üyeliği, tıbbın Üroloji ile ilgili alanında üstün başarı sağlayan bilim insanlarına, Dernek yetkililerine ve seçkin ürologlara veriliyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi Minimal Invaziv ve Robotik Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kural, minimal invaziv ürolojik cerrahi ve endoüroloji alanlarında yaptığı yenilikler ve geliştirici çalışmalardan dolayı Amerikan Üroloji Derneği’nin (American Urological Association) 2023 yılı Onursal Üyeliğine seçilmeye hak kazandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler