Çarşamba, Temmuz 6, 2022

Ülker ’in Cirosu 2022’in İlk Çeyreğinde 5,9 Milyar TL’ye Ulaştı

Ülker ’in Cirosu 2022’in İlk Çeyreğinde 5,9 Milyar TL’ye Ulaştı

Ülker Bisküvi, 2022’nin ilk çeyreğine dair finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Ülker Bisküvi bu yılın ilk çeyreğinde de büyümesini devam ettirdi ve cirosunu 5,9 milyar TL’ye ulaştırdı.

Ülker Bisküvi, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamada finansal sonuçlarını paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre şirketin satışları bu yılın ilk çeyreğinde 5,9 milyar TL’ye ulaştı. Şirketin, Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 60, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 40 oldu.

Ülker

Ülker CEO’su Mete Buyurgan Şirket Performansına Dair Açıklamalarda Bulundu

Ülker CEO’su Mete Buyurgan şirketin performansı ile ilgili bilgiler aktardı ve Ülker Bisküvi’nin üretimiyle, ihracatıyla, istihdamıyla ve yatırımlarıyla ülkemize katkı sağlamaya devam ettiğini belirtti. Buyurgan; “Pandeminin etkisi azalarak da olsa devam ediyor. Küresel ekonomilerdeki dalgalanmaları, girdi maliyetlerindeki artışları, tedarik zincirindeki olası riskleri, bölgedeki savaş ve jeopolitik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Güçlü ve proaktif risk yapımız, her senaryoya karşı hazırlıklı çevik yapımız, geniş coğrafyalardaki iş gücümüz ve stratejilerimizin ışığında başarılı yönetimimizle şirketimiz 2022’nin ilk çeyreğini 5,9 milyar TL ciroyla kapattı” ifadelerini kullandı.

“Son İki Yılda Türkiye’de 150’nin Üzerinde Yeni Ürünü Tüketicilerimizle Buluşturduk”

Mete Buyurgan açıklamasında Türkiye’de, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya, Suudi Arabistan, Mısır ve Kazakistan gibi faaliyet gösterilen tüm coğrafyalarda pazardaki güçlü konumlarının ve istikrarlı büyümelerinin devam ettiğini de dile getirdi.

Buyurgan; “Trendleri ve talepleri dikkate alarak, son iki yılda Türkiye’de 150’nin üzerinde yeni ürünü tüketicilerimizle buluşturduk. Türkiye’deki fabrikalarımız, tüm atıştırmalık işimizin üretim ve ihracat üssü haline geldi. Türkiye’de üretip dünyanın dört bir yanındaki 100’ü aşkın ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Liderliğimizden, markalarımızdan aldığımız güçle, paydaşlara katkı sağlayarak istikrarlı büyüme stratejimizi bu yıl da devam ettireceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU