UNDP Sosyal İnovasyon Programı’na Başvurular Devam Ediyor

07 Ocak 2021

Kadınların inovasyon potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefleyen UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programına başvurular devam ediyor

UNDP Türkiye Hızlandırma Laboratuvarı’nın kentlerdeki sorunlara yenilikçi çözümler geliştirmek ve kadınların inovasyon gücünü açığa çıkarmak amacıyla başlattığı UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programı’na başvurular 25 Ocak’a kadar devam ediyor.

turkchem tv

UNDP Türkiye Hızlandırma Laboratuvarı, İstasyonTEDÜ ve Uçan Süpürge’nin uygulama ortaklığı, İmece, Impact Hub Istanbul ve Originn’in ekosistem ortaklığında hayata geçirdiği UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programı’nı 28 Aralık 2020 tarihinde duyurdu. Destek Programı, kentteki sosyal sorunlara, barınma, eğitim, sağlık, hareketlilik, çevre ve gündelik hayat alanlarına yönelik daha etkin, sürdürülebilir, kapsayıcı ve adil çözümler geliştirmek amacıyla başlatıldı. 

undp sosyal inovasyon destek programı

Program ile sosyal inovasyon farkındalığı ve kültürünü yaygınlaştırmak, yenilikçi düşünmeyi ve iş birliğini teşvik etmek, sistem seviyesinde düşünmeye yönlendirmek, iyi çözümleri görünür kılmak ve yaygınlaştırmak, beklenmedik aktörlerin çözümleri için alan açmak ve yenilikçi çözümlerin hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor.

Program kadınların inovasyon potansiyelini ve gücünü açığa çıkarmaya, harekete geçirmeye ve desteklemeye odaklanıyor. Bu sebeple de, bireysel olarak sadece kadınlara, ekip olarak ise kadın liderliğindeki ve çoğunluğundaki ekiplere açık. 

Bireyler, tüzel kişiliğe sahip olmayan grup ve ekipler, kamu sektörü, özel sektör ve sivil toplum sektöründen tüzel kişiliğe sahip kurum ve kuruluşlar, sosyal girişimler, ağlar, platformlar ya da ortaklıklar programa başvurabilir. Başvuru için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor. 

Programa katılanlar, para ödülünün yanı sıra çözüme yönelik geribildirim, görünürlük, bağlantı kurma ve iş birliği desteği, UNDP küresel ağında tanıtım, ek kaynak yaratmaya dair destek, kuluçka ya da benzeri hizmetlerin sağlanması, çözümün pilot uygulamalarla desteklenmesi ve pilotlama süresince uzman desteği gibi birçok fırsattan faydalanma şansına sahip olacak. 

UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programına 25 Ocak 2021 Pazartesi, saat 23:59’a kadar başvurulabilir. Program hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bit.ly/UNDP2021 adresini ziyaret edebilir ve 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 14:30’da düzenlenecek bilgilendirme webinarına katılım için aynı web sitesinden kayıt olabilirsiniz.