Cumartesi, Eylül 25, 2021

United Iniators-HP’ye Yeni Atama

Organik peroksit üreticilerinden United Initiators – HP Genel Müdür Yardımcılığı görevine Tolga Celayer getirildi. Yeni görevine Ocak ayı itibari ile başlayan Celayer, şirketin tüm ticari ve pazarlama süreçlerinden sorumlu olacak.

United Initiators – HP’nin yönetim kadrosu güçleniyor.  1911 yılında kurulan dünyanın sayılı organik peroksit üreticilerinden United Initiators firmasının 12 fabrikasından biri ve Türkiye ayağı olan Hidrojen Peroksit A.Ş. kadrosuna deneyimli bir isim katıldı. Tolga Celayer, ocak ayı itibarıyla Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaya başladı.

Tolga Celayer
Tolga Celayer

 

Lisansı Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve yüksek lisansı İstanbul Üniversitesi’nde MBA olarak tamamlayan Tolga Celayer, kariyerinde farklı pozisyonlarda otomotiv, plastik, ambalaj, hammadde ve kimya sektörlerinde görev aldı. Uzun yıllardır endüstriyel sektörlerde üretim yapan şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmaktadır. 44 yaşındaki Tolga Celayer son olarak Avusturyalı yapı malzemesi devi olan Schmid Holding bünyesindeki Austrotherm Türkiye’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.