Salı, Temmuz 23, 2024

Univar Nexeo Solutions’ın Satın Alımını Tamamlayarak, UnivarSolutions’ı Yarattı

Univar, bugün Nexeo Solutions’ın satın alımını tamamlayarak, kimyasal ve içerik çözüm sağlayıcı alanında küresel bir lider yarattığını ilan etti. Birleşik şirket, her iki eski kuruluşun “en iyinin en iyisini” bir araya getirmeye olan taahhüdünü yansıtarak işleri Univar Solutions adı altında yürütecek.

UnivarSolutions’ın Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı CEO David Jukes, “UnivarSolutions, büyümeyi hızlandırmak hissedarlar, müşteriler, tedarikçiler ve çalışanlar için önemli bir değer sağlamak için eşsiz bir konumdadır” dedi.

“Birlikte, kimyasal ve içerik dağıtımını yeniden tanımlama, ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve hissedarlarımıza daha fazla bir büyüme sağlama yeteneğine sahibiz” şeklinde konuştu.

Yeni Şirket, Yeni Kurumsal Marka

UnivarSolutions, Nexeo Solutions’ın geniş kapsamlı ürün bilgisini, piyasa uzmanlığını ve ölçeklendirilebilir teknoloji platformunu, Univar’ın hacmiyle, geniş ürün portföyüyle, teknik uzmanlığıyla, ticari ilişki konusundaki becerisiyle ve uzmanlaşmış hizmetleriyle birleştiriyor.

Jukes, “Bugün, Kimyasal dağıtımın yeniden tanımlanması ve Dünya’da ki en değerli kimyasal ve servis dağıtıcısı olma vizyonuna sahip UnivarSolutions’ı oluşturmak üzere iki büyük şirketi bir araya getiren heyecan verici bir yolculuğun başlangıcıdır.

Yeni marka adımız, yenilikçi bir sektör lideri yaratmak amacıyla her iki eski şirketin en üstün niteliklerini birleştirme taahhüdümüzü yansıtıyor,” dedi.

“Birlikte, çok çeşitli yeteneklerimiz ve derin teknik bilgimizle, geniş müşteri yelpazemiz ve tedarikçilerimizin işlerinin sorunsuz bir şekilde yürümesine yardımcı olma ve uzmanlığımızla da önemli büyüme fırsatlarını önceden görmelerine, bu fırsatları yönlendirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olma konularında kendisini adamış bir partner olacağız”diye ekledi.

UnivarSolutions, müşterilerin, önde gelen tedarikçilerin kapsamlı ürün seçimlerine kolay erişimlerini sağlayacaktır. Büyüyen katma değer hizmetleri portföyüyle, UnivarSolutions, operasyonlarda yeniliği ve etkinliği hızlandırmaya yardımcı olmak için dağıtımın ötesine geçecektir.

Sektörün lideri olan dijital araçlar ve 17 ‘Çözüm Merkezinden’ oluşan küresel bir ağla desteklenen Şirket, pazardaki markaları ayırt eden özgün formülasyonlar yaratmaya yardımcı olacak.

Univar, bugün Şirket’in faaliyetlerine devam ederken kullanacağı adı duyurmanın yanı sıra, Univar Solutions’ın www.univarsolutions.com adresinden ulaşılabilen marka kimliğini ve logosunu açıkladı.

Jukes, “Yeni logomuz, müşterilerimize ve tedarikçilerimize birlikte yapıcı ortaklıklara ve iş birliklerine olan taahhüdümüzü temsil ediyor.

Aynı zamanda, yeni şirketimizi yönetecek değerler aracılığıyla, güncelleştirilmiş etkin ve verimli hâle getirme etme görevini, yenilik yapmayı ve büyümeyi de yansıtıyor: Güvenlik konusunda ciddi, insanlarımızın odak noktası ve değer olduğu, söylediklerimizi yaptığımız bir işletmedeyiz ve birlikte kazanıyoruz” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler