Çarşamba, Aralık 1, 2021

UnivarSolutions Güzellik ve Bakım Departmanı Bölge Müdürü Yasemin Engin ile Röportaj

UnivarSolutions Güzellik ve Bakım Departmanı Bölge Müdürü Sayın Yasemin Engin ile firmanın güzellik ve bakım alanındaki faaliyetlerine dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Engin, bu alanda gerçekleşen yenilikçi teknolojiler hakkında bilgi verdi.

Yasemin Engin
Yasemin Engin

Okurlarımıza kendinizden, profesyonel geçmişinizden bahseder misiniz?

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. Analitik kimya üzerine yüksek lisans yaptım. Bu sırada kariyerimi satış alanında kurma ve geliştirme kararı aldım.

17 yıldır farklı firmalarda, kendimi her zaman mutlu hissettiğim Kozmetik ve Kişisel Bakım Departmanı’nda satış görevlerinde bulundum. Şu anda UnivarSolutions şirketinde Güzellik ve Kişisel Bakım Departmanı’nda Bölge Müdürü olarak görev yapmaktayım.

UnivarSolutions hakkında bilgi verir misiniz? Bu kapsamda UnivarSolutions’ın “Güzellik ve Bakım” alanındaki ürün portföyü ve faaliyet alanları nelerdir?

UnivarSolutions, geniş kapsamlı güzellik ve kişisel bakım portföyü olan uluslararası tedarikçi ağı, ürün, müşteri ve formülasyon trendleri hakkında eksiksiz, küresel bir bakış açısı sağlayan özel çözüm merkezleri ile endüstri odaklı bir distribütördür.

UnivarSolutions, onlarca yıldır bu sektörde önemli ve başarılı bir rol oynamış ve olağanüstü ilişkiler geliştirmiştir. Dünyanın neresinde olursanız olun, günümüzün hızlı tempolu ve rekabetçi ortamı, güzellik ve kişisel bakım ürünleriyle yenilikçi, pazar lideri olmayı ve hızlı pazarlamayı gerektirir.

Bu da genellikle size ihtiyacınız olan desteği hızla sağlayabilecek güvenilir ve duyarlı bir ortak gerektirir. Sorumlu bir çözüm ortağı olarak, sektördeki dikey küresel yaklaşımımız, müşterilerimiz nerede iş yaparlarsa yapsınlar yenilik yapmalarına ve büyümelerine yardımcı olma sözümüze öncülük eder.

Birinci sınıf ürün portföyümüz, sınıfının en iyisi formülasyon laboratuvarları tarafından desteklenen satış ve teknik ekiplerimiz, pazarlama ve dağıtım yeteneklerimizle birlikte, hizmet verdiğimiz bölgelerde her alanda odağımızı yerel tutarken, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin yenilik yapmasına ve büyümesine kolayca yardımcı oluyoruz.

UnivarSolutions

Covid-19’un güzellik ve bakım sektörüne yansımalarını değerlendirebilir misiniz? Firmanız bu süreçte ne gibi önlemler ve aksiyonlar aldı?

Modern tarihin en zorlu dönemlerinden birinin ardından tüketiciler yeni sunulacak ürünler için heyecanlanıyor. “kapanma dönemlerinde” tüketiciler dünyayı alıştıkları gibi keşfedemezken, şimdi günlük normlarından duyusal kaçış sunan yeni deneyimler arıyorlar.

Bu, güzellik ve kişisel bakım alanında yeni inovasyonlar aracılığıyla mümkün olduğu kadar, beş duyuyu harekete geçirerek tüketicilere yanıt vermek için büyük bir fırsattır. UnivarSolutions, yeni dokularla yeni bir müşteri deneyimi elde etmek ve bunları yeni ilgi çekici videolarla görselleştirmek için yeni bir konsept geliştirdi.

Güzellik ve Kişisel Bakım Laboratuvarında yürütülen Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarından bahseder misiniz? Buradaki süreç nasıl ilerliyor?

UnivarSolutions, müşterilerimize ilham vermek ve güzellik alanında gezinmelerine yardımcı olmak için en yeni olarak ‘’Yeniden Canlanma – Cesaretin Gücü’’ konseptini geliştirdi.

 

UnivarSolutions

UnivarSolutions’taki yenilikçi ekibimiz, olağanüstü güzellik ve kişisel bakım dokularına sahip altı olağanüstü formül içeren cesur ve yeni bir trend konsepti geliştirdi. Zorlu bir yılın ardından tüketiciler, gelecek yeni ürünler için gözle görülür bir şekilde heyecanlanıyorlar ve UnivarSolutions, en son malzeme inovasyonuyla buna hazır olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olmak istiyor.

Şimdi duyuları canlandırmak için zengin uzmanlık, ileri teknolojiler ve içerik yeniliklerinden yararlanan günümüz tüketicileri için yeni deneyimler deneme, keşfetme ve ilham verme zamanı.

Formülasyonlarınızda cesur olun, yeni yaklaşımlar deneyin, yeni malzemeleri test edin, yeni iddialar ve gelişmiş faydalar sunan yeni nesil hibrit ürünlerle yüksek seviyedeki ürünleri hedefleyin. Tüketiciler yeni biçimleri ve dokuları denemeye açık ve istekli.

‘’Yeniden Canlanma – Cesaretin Gücü’’ setimiz, olağanüstü saç ve cilt bakımı sonuçları için yeni dokulara sahip trend konseptlerini içerir. Saç bakımında, saçımızın dayanıklı ve güçlü bir şekilde uzaması için her şey saçımızın güçlü bir temele sahip olmasını sağlamakla ilgilidir.

Cesur saç bakımı ayrıca saç derisine uygun ve fayda sağlayacak formları araştırır. Saç bakımı canlanması, 4c dokulu saçtan, düz ve ince saça kadar gereken nemi ve yumuşatmayı sağlayacak kadar zengin formülasyonlarla farklı saç tiplerinde fayda sağlayan ürünlere odaklanıyor.

Kişisel bakım ve kozmetik alanında birçok yenilikçi teknoloji var. UnivarSolutions olarak sektöre yeni tanıttığınız yenilikçi teknolojilere sahip ürünlerinizden ve bu teknolojilerden bahseder misiniz?

Tüm saç tiplerinin gelişmesini sağlayacak kalın bir temizleme macunu gibi ilham vermek için benzersiz formüller geliştirdik. Yenilikçi şampuan macunu, saçınızı geleneksel bir şampuan gibi nazikçe temizleyen olağanüstü bir dokuya sahiptir. Yumuşak yüzey aktif maddeler ve kondisyoner ajanları ile doludur.

Doku bir emülsiyondan gelir. Su fazı, Dow’dan ACULYN U Reology Modifier ile verimli bir soğuk proses sülfatsız kıvamlaştırıcı ile stabilize edilir.

Bileşen, sulu sistemi kıvamlaştırabilme ve yağları emülsiyon haline getirebilme gibi çok işlevli özelliklere sahiptir. Cargill Beauty’den emülsiyon stabilize edici özelliklere sahip olan, COSMOS onaylı fosfatidil kolinle zenginleştirilmiş lesitin olan Emultop Velvet IP eklendiğinde macun şampuanının dokusu ve stabilitesi sağlanır.

Sürdürülebilirlik adına üretim yaparken aldığınız önlemler nelerdir?

UnivarSolutions konseptleri, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan formülasyon sürecini içerir ve çevreye etkisi düşük, şeffaf, keyifli dokulara sahip bileşenleri içerir. Biyo-bozunur, sıfır atık veya çok işlevli gibi özellikleri içeren sürdürülebilirlik hedefleri zorunludur. Doğal bileşen türevli ürünlerde bile düşük çevresel etki önemlidir.

UnivarSolutions

Önümüzdeki günlerde piyasaya sunacağınız yeniliklerden bahseder misiniz? Bu yenilikler sektöre ve müşterilerinize ne gibi avantajlar sağlayacaktır?

Eylül ayında, daha sürdürülebilir saç bakımı ürünleri geliştirmek için müşterilerimizin ilham alacağı, doğal biyo-kondisyoner içerikli çözümler ve formülasyon fikirleri üzerine en yeni kampanyamızı başlatıyoruz. Duyarlı bir tüketicinin, daha düşük çevresel etkiye sahip, daha çevre dostu ve daha sürdürülebilir içerik ve ürünler içeren daha doğal, daha basit formüller arzu ettiğini görüyoruz.