Pazartesi, Temmuz 15, 2024

UPL Sürdürülebilir Tarımda İnovasyonu Geliştiriyor

Sürdürülebilir tarım çözümlerinin küresel tedarikçisi UPL Ltd., Meksika’nın Ramos Arizpe kentindeki Global NPP Araştırma Merkezini açtıklarını duyurdu.

Son teknoloji ürünü bir tesis olan Global NPP Araştırma Merkezi, bilimsel ve uygulamalı mükemmellik yoluyla doğal çözümleri geliştirecek. Özel ekipmanlara sahip bu modern sera, deneyimli araştırmacılar için bir merkez olacak, yerel ve uluslararası üniversiteler ve araştırma merkezleriyle işbirliklerini teşvik edecek ve tarımsal bilgi ve yenilikçi çözümler için bir platform görevi görecek.

Biyolojik çözümler, deniz yosunu özlerinden mikro organizmalara kadar doğal yollarla elde edilen aktif bileşenlerle geliştirilen tarımsal girdileri ifade etmektedir. UPL, biyolojik çözümlerde önde gelen bir firmadır ve kapsamlı Doğal Bitki Koruma (NPP) portföyü, mahsulün hastalıklara, zararlılara ve çevresel koşullara karşı direncini artırmak, mahsul beslenmesini desteklemek ve toprak sağlığını iyileştirirken kalıntıları ve çevresel etkileri azaltmak gibi bir dizi uygulamayı kapsamaktadır.

UPL Corporation Ltd. CEO’su Mike Frank şunları söyledi: “Bugün Global NPP Araştırma Merkezi’nin açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz, bu önemli yatırım yetiştiriciler için değer katmaya devam edecek ve farklılaştırılmış ve sürdürülebilir çözümlere odaklanmamızı güçlendirecektir. Bu tesis, dünya çapında tarımsal uygulamaların geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.”

Grup UPL CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Jai Shroff ise şunları söyledi: “NPP Araştırma Merkezi, UPL’nin Sürdürülebilirliği Yeniden Canlandırma misyonunu ve bir bağlantı ve işbirliği ekosistemi oluşturma yönündeki OpenAg taahhüdümüzü yansıtmaktadır. Bu Mükemmeliyet Merkezi, ısı ve su stresi, toprak sağlığı gibi temel zorlukların ele alınmasına yardımcı olacak ve küresel gıda güvenliğini olumlu yönde etkileyecektir.”

Bu Ar-Ge yatırımı, UPL’nin sürdürülebilir tarım çözümlerindeki küresel varlığını güçlendiriyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler