Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Veser: Döküm Poliüretanın Yeni Adresi

1988 yılından beri kimyasal hammaddeleri pek çok değişik sektördeki üretici ile buluşturan Veser, 2021 yılı itibariyle poliüretan hammadde sistemlerini müşterilerine sunmaya başladı.

Global kalitenin yerel adresi sloganıyla hareket eden ve 2017 yılından bu yana Vinmar şirketler grubunun bir üyesi olan Veser, kaliteyi, çeşitliliği ve sürekliliği dikkate alarak poliüretan sektöründeki en büyük oyunculardan biri olan Wanhua Chemicals ile özel bir anlaşmaya vardı ve 2021 başında Wanhua ürünlerinin satışına başladı.

Dünyanın en büyük izosiyanat üreticilerinden biri olan Wanhua’nın Wannate markalı sıcak döküm poliüretan hammaddelerini öncelikli olarak Türkiye’deki üreticilere ulaştıran Veser, ilerleyen dönemlerde bu sistemleri Doğu Avrupa, Rusya Konfederasyonu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki üreticilere de sunmaya başlayacak.

TDI sistem ürün grubu
TDI sistem ürün grubu
MDI sistem ürün grubu
MDI sistem ürün grubu

Ürün portföyünde TDI ve MDI bazlı hammadde türleri bulunan Wanhua, bu hammaddeleri PPG Ether, PTMEG Ether, Polyester ve Polycaprolactone türü polioller kullanarak üretmektedir.

60 ShA sertlikten 62 ShD sertliğe kadar geniş bir sertlik aralığına sahip olan bu hammaddelerle sağlam, uzun ömürlü ve dayanıklı elastomer ürünler üretmek mümkündür. Kendi üretimi olan yüksek kaliteli TDI ve MDI türü izosiyanatları kullanarak üretim yapan Wanhua, bu izosiyanatları yüksek kaliteli polioller ile formülize etmektedir.

Ar-Ge laboratuvarından gelen verileri, kullanıcı geri bildirimlerini ve sektörel gelişmeleri dikkate alan Wanhua, tüm ürünleri üzerinde Ar-Ge ve iyileştirme faaliyetlerine devam etmektedir.

Hammadde üretim tarafında Wanhua’nın gösterdiği özen ve dikkate ek olarak Veser’in kimyasal hammadde dağıtımındaki 33 yıllık tecrübesi ve sıcak döküm poliüretan sektörü ile ilgili deneyimli kadrosu sayesinde kullanıcılara kaliteli ürün + anlık teknik destek imkanı
sunulmaktadır.

Bu kombinasyon, Wanhua ürünü sıcak döküm hammaddesi kullanan Veser müşterilerine üretimden son kullanıcı memnuniyetine kadarki uzun süreçte pek çok avantaj sağlamaktadır.

veser

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol