Salı, Temmuz 16, 2024

WACKER ’in Kapasite Genişletmesi Tamamlandı

WACKER ’in Kapasite Genişletmesi Tamamlandı

WACKER, Nanjing’de Dispersiyonlar ve Tozlar için Kapasite Genişletmesini Tamamladı

Düzenlenen bir açılış töreni, WACKER’in Çin’deki Nanjing tesisinde vinil-asetat-etilen kopolimer (VAE) dispersiyonları ve VAE dağılabilir polimer tozları için kapasite artırımının tamamlandığını gösterdi.

Dispersiyonlar için yeni bir reaktör ve dağılabilir polimer tozları için yeni bir sprey kurutucu ile genişleme, WACKER‘in Nanjing’deki üretim kapasitesini ikiye katlayarak, özellikle Çin’in hareketli inşaat endüstrisinden yüksek kaliteli bağlayıcılara yönelik artan müşteri talebini karşılamasını sağlıyor. WACKER, genişletme için entegre üretim tesisine yaklaşık 100 milyon ABD doları yatırım yaptı.

Wacker Chemie AG CEO’su Christian Hartel, “Çin, küresel inşaat harcamalarının yaklaşık yüzde 20’sini kapsayan dünyanın en büyük inşaat pazarı. VAE dispersiyonlarımız ve dağılabilir tozlarımız, Çin’de büyüyen inşaat pazarına seramik fayans yapıştırıcıları, su yalıtım membranları veya örtüleri gibi çeşitli uygulamalar için bağlayıcılar tedarik etmemizi sağlıyor.

Nanjing’deki bu kapasite artışı, vinil-asetat-etilen dispersiyonları ve polimer tozlarında dünya lideri konumumuzu güçlendiriyor. Dahası, Çin şimdiden dünyanın en önemli yapıştırıcı pazarlarından biri.”

WACKER POLYMERS iş bölümü başkanı Peter Summo, “Yeni tesisimiz müşterilerimize yakın ve böylece onların büyümesini daha da etkili bir şekilde destekliyor” diye ekledi.

Açılış töreni sırasında WACKER Çin Başkanı Alvin Hu, genişlemenin WACKER’in Çin pazarına güçlü bir şekilde odaklandığını gösterdiğini belirtti. “Nanjing tesisindeki kapasite genişletme projesi, WACKER China için bir kilometre taşıdır.

Genişleme ile aynı zamanda sonraki üretim hatları için yeterli alan ayırdık ve gelecekteki genişleme projelerinin hızlı bir şekilde inşa edilmesine olanak sağladık. Bu, sadece Çin’de artan müşteri talebini karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda WACKER’a bölgedeki uzun vadeli gelişimi için yeterli kapasite sağlayacak.”

WACKER

WACKER’in Nanjing genişlemesi, toplam 100 milyon ABD dolarını aşan bir yatırıma karşılık geliyor. Yeni üretim tesisleri, sahada VAE dispersiyonlarının ve VAE dağılabilir polimer tozlarının yıllık kapasitesini iki katından fazla artırıyor.

VAE dispersiyon projesi, gelişmiş bir dispersiyon-polimerizasyon süreci ve yüksek standartları karşılayan bir güvenlik kontrol sistemi etrafında tasarlanmıştır ve bu, tüm süreci bu alanda son teknoloji haline getirir.

VAE dağılabilir polimer tozları için yeni üretim hattı, gelişmiş püskürtmeli kurutma teknolojisini benimser ve gelişmiş bir proses kontrol sistemine (APC) sahiptir. İki yeni tesis, dünyadaki türünün en büyüğüdür. Nanjing tesisi, WACKER POLYMERS’in dünya çapında faaliyet gösterdiği dört üretim tesisinden biridir.

WACKER’in Nanjing genişletmesi 2020’nin sonunda başlatıldı ve inşaat sırasında Corona salgınının yol açtığı çeşitli zorlukların üstesinden gelindikten sonra başarıyla tamamlandı. Açılış etkinliğine aralarında hükümet temsilcileri, müşteriler ve distribütörlerin de bulunduğu yaklaşık iki yüz konuk katıldı.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler