Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul başladı

Dünyanın en büyük beş yapı fuarından biri olarak kabul edilen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bugün ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Bu yıl 46’ncısı düzenlenen fuar, 20 Nisan’a kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Etkinlik Programı Çok Renkli

Yapı Fuarı – Turkeybuild 2024 Etkinlik Programı, mimarlık, yenilikçi tasarım yaklaşımları, yapay zeka, sürdürülebilirlik ve yapı malzemelerini kapsayan bilgilendirici ve ilham verici etkinliklerle dolu dört güne yayılacak. 17 Nisan’da “Kutunun Dışında” teması altında yapılacak tartışmalar, inşaat sektörü için alışılmadık fikirlere ve çığır açan malzemelere ışık tutacak.

18 Nisan’da “Tasarla Türet, Yapay Zeka ile Üret!” başlığı altında teknolojik ve yapay zeka yenilikleri ile birlikte tasarımın evrimi ele alınacak. 3D modelleme, akıllı malzemeler, tasarım süreci dönüşümleri, malzeme teknolojisi devrimleri ve akıllı binaların yaratıcı kapasiteleri gibi temalar keşfedilecek, gelişmiş sektör çözümleri ve yapay zeka destekli sürdürülebilir mimari tartışılacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Başladı

Sürdürülebilir İnşaat

19 Nisan’daki “Yeşilin Ötesinde” oturumunda ise, sürdürülebilirliğin inşaat alanındaki önemi vurgulanacak, sürdürülebilir kalkınma hedefleri ve çevreye duyarlı tasarımlar ele alınacak. Konular arasında çevre dostu uygulamalar, sosyal farkındalık projeleri, karbon nötr binalar, net sıfır girişimleri, karbon ayak izini en aza indiren malzemeler ve sürdürülebilir mimari çözümler yer alacak. 20 Nisan’da gerçekleşecek “Mimari İletişimin DNA’sı” söyleşileri de, yapı sektöründe iletişim ve pazarlama konularına odaklanacak.

Sektör Profesyonellerinin İlgisi Büyük

Her yıl düzenlenen “VIP Alım Heyeti Programı” ile 70’in üzerinde ülkeden 400’ün üzerinde yabancı alıcının katılım göstermesi beklenen fuarda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rusya ve Polonya’yı temsil eden pavilyonlar öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler