Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Yarıya İndirilmiş Karbon Ayak İzi

Yarıya İndirilmiş Karbon Ayak İzi

DSM Engineering Materials, müşteri sürdürülebilirliğini güçlendirmek için yarıya indirilmiş karbon ayak izine ve aynı yüksek performansa sahip %100 biyo-tabanlı Stanyl®’i piyasaya sürdü.

DSM Engineering Materials, amiral gemisi ürünü Stanyl®: Stanyl® B-MB’nin (Bio-based Mass Balanced) %100’e kadar biyo-tabanlı içeriğe sahip yeni ve daha sürdürülebilir bir versiyonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.Bu ürün, mümkün olan maksimum biyokütle-atık hammadde seviyelerini kullanarak, DSM Engineering Materials’ın bu ürün hattının karbon ayak izini ve dolayısıyla müşterilerinin Stanyl® B-MB tabanlı ürünlerinin karbon ayak izini yarıya indirmesini sağlar.

%100 biyo-tabanlı yüksek sıcaklık poliamidin sektördeki ilk lansmanı, işletmenin dünya açısından olumlu seçimler yaparak ve döngüsel ve biyo-tabanlı bir ekonomiye geçişi destekleyerek müşterilerin sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olma konusundaki süregelen bağlılığının altını çiziyor.

Biyo-bazlı ürünlerin küresel üretimi 2015 ile 2020 arasında kabaca iki katına çıktı, ancak dünyanın doğal kaynaklarını korumak ve kritik 1,5 derecelik küresel ısınmanın altında kalmak için malzeme endüstrisinin acilen sürdürülebilir hammaddelere geçişi hızlandırması gerekiyor. Bu ihtiyacı gören DSM Engineering Materials, 2030 yılına kadar tüm portföyü için biyolojik ve/veya geri dönüştürülmüş bazlı alternatifler sağlamayı taahhüt etti.

Stanyl® B-MB – artık %100’e kadar biyo-bazlı içerikle mevcut – tamamen ISCC+ sertifikalı bir kütle dengeleme çözümüdür ve geleneksel Stanyl® ile tamamen aynı özellikleri, performansı ve kaliteyi sunar. Ayrıca, Stanyl® B-MB’nin üretimi artık fosil bazlı orijinalden %50’ye kadar daha düşük bir karbon ayak izi oluşturuyor.

Pratikte bu, üretilen ton başına 3,3 ton CO2 azaltımı anlamına geliyor, bu da yaklaşık olarak 420000 akıllı telefonu şarj etmeye eşdeğerdir. Bu endüstri ilk olarak DSM Engineering Materials’ın SimplyCircular™ girişiminin “Sürdürülebilir kaynak bulma” sütununu daha fazla desteklemekle kalmaz, aynı zamanda sektördeki biyokütle dengeli çözümler için çıtayı yükseltir. Bu nedenle DSM Engineering Materials, karbon ayak izini azaltma ve müşterilerin çevresel başarısını artırma konusunda öncülük etmeye devam ediyor.

Karbon Ayak İzi
Görsel kaynak: DSM Engineering Materials: DSMPR534

DSM Engineering Materials Başkanı Roeland Polet: “Hem tüketiciler hem de düzenleyiciler daha sürdürülebilir malzemeler talep ederken, %100 biyo-tabanlı Stanyl® B-MB’nin piyasaya sürülmesi sektörümüz için önemli bir adımdır. Çevresel etkisi azaltılmış, sürdürülebilir kaynaklı ürünler geliştirmeye kendimizi tamamen adadık. Aynı özelliklere ve performansa sahip ancak %50 daha düşük karbon ayak izine sahip bu yeni portföy, müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmelerine ve gezegen açısından olumlu bir geleceğe katkıda bulunmalarına olanak tanıyacak. Böylece bugün tasarladıkları şeye yarın değer verebiliriz.”

Stanyl® B-MB, Stanyl®’in müşterilerin en katı performans gereksinimlerini karşılama konusundaki 30 yıllık mirasını sürdürüyor. Sınıfındaki tek alifatik poliamid olan Stanyl® piyasaya sürüldüğünde poliamidleri yeniden tanımladı ve bugün hala en yaygın kullanılan yüksek sıcaklık poliamidi. Mükemmel yüksek sıcaklık mekaniği, üstün akış ve işleme ve seçkin aşınma ve sürtünme direnci, onu otomotiv, elektronik, elektrik ve USB konektörleri, otomotiv ve endüstriyel aktüatör dişlileri, aktarma organları, zamanlama zincirleri, yatak kafesleri ve gıda ile temas eden konveyörler gibi tüketim malları sektörlerindeki yüksek sıcaklık uygulamaları için ideal kılar.

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol