Cumartesi, Ekim 23, 2021

Yeni Nesil Tutkal Uygulama Sistemi

Akıllı Eritme Cihazı Vision ve Yeni Nesil Tutkal Uygulama Sistemi

Robatech, çevrimiçi gerçekleştirilen dünya prömiyerinde yüksek kaliteli tutkal uygulamasına yönelik geliştirdiği enerji tasarruflu yeni eritme cihazı Vision’ın lansmanını yapmıştı.

İsviçreli üretici ürünlerin güvenle yapıştırılması ve uygun maliyetli bir operasyon için yerden tasarruf eden tasarıma ve yenilikçi birçok özelliğe sahip akıllı bir eritme cihazı geliştirdi.

İsviçreli üretici, tasarımı ve yenilikçi özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken yeni ürününün yanı sıra enerji verimliliği, kalite ve güvenilirlik ile şekillendirerek tutkal uygulama teknolojilerine kazandırdığı yeni boyutun tanıtımına devam ediyor.

Yeni tutkal eritme cihazı Vision, sıcak tutkal hortumu Performa ve SpeedStar Compact uygulama kafasından oluşan yeni tutkal uygulama sistemi ile hem üretimde sürdürülebilirlik hedeflerini gözetiyor hem de makine üreticileri ile son kullanıcıların üretim proseslerini benzersiz özellikleri ile kolaylaştırıyor.

Akıllı Eritme Cihazı Vision

Vision, lansmanındaki mottosu ile «Tutkallama prosesine bambaşka bir boyut kazandıran tamamen yeni bir eritme cihazıdır». Vision, zorlu termoplastik sıcak tutkalları dahi nazik bir şekilde eritir, tutkal viskozitesini sabit tutar ve sıcak tutkalı sabit basınç ile uygulama kafasına iletir.

Bu da, yüksek hassasiyete sahip tutkal uygulamalarında güvenilirliği ve tekrarlanabilirliği belirgin şekilde artırır. Bununla birlikte, Vision, önceki model olan Concept ile karşılaştırıldığında %20 daha az enerji tüketir.

Akıllı Panel operatörlerin işini hafifletir. Güncel çalışma durumu ve bilgileri, cihazdaki LED ışıklar üzerinden, değişen renklerle gösterilir. Operatör, tutkallama prosesinin sorunsuz şekilde çalışıp çalışmadığını ve tutkalın ne zaman doldurulması gerektiğini uzaktan görebilir.

Güncel pompa basıncı göstergesi, durum kodları ve dört fonksiyon tuşu, kullanımı ve hızlı müdahaleyi kolaylaştırır. Montaj ve sistem entegrasyonunda oldukça esnektir. Cihaz, boyuna veya enine monte edilebilir: Kullanım uzaktan veya isteğe bağlı olarak öne veya yana monte edilen dokunmatik ekran üzerinden gerçekleşir.

Sıcak tutkal hortumları, 45 derece açıya sahip yenilikçi FlexPort bağlantısı üzerinden, yerden tasarruf sağlayarak farklı açılarda bağlanabilir. Bu, müşterilere Vision’u uygulama kafalarına olabildiğince kısa bir mesafe ile konumlandırma ve sıcak tutkal hortumlarını kısa tutma esnekliği sağlar.

Yeni Sıcak Tutkal Hortumu Performa

Yeni sıcak tutkal hortumu Performa, 100 ile 20.000 mPas viskoziteler için uygundur ve Robatech’in Enduro modeli gibi geleneksel sıcak hortumları ile karşılaştırıldığında %45’e kadar daha az enerjiye ihtiyaç duyar.

PrimeConnect bağlantısı, “tak-çalıştır” özelliği ile sıcak tutkal hortumunu montajda özel bir alet gerekmeksizin sorunsuz bir şekilde kurmak için geliştirilmiştir. Başından sonuna kadar yalıtılmış olan bu bağlantı, ısı köprüleri ve ısı kaybını azaltır. Ayrıca tutkal viskozitesi, eritme cihazındaki bağlantı noktalarında ve uygulama kafasında sabit kalır.

Uygulama Kafası SpeedStar Compact

Elektrikli kafa SpeedStar Compact, karton kutu kulak ve kapakları ile küçük yüzey ve materyallere milimetrik nokta veya kısa çizgi formunda tutkal atımları yapar. Otomatik strok kontrolü özellliği ile, kullanım ömrü boyunca (500 milyon saykıl) yüksek hassasiyete sahip tekrarlanabilir uygulama sonucu almak mümkün.

Modüler Yapı ile Tutkallamada Yeni Boyut

Robatech, diğer ürünlerinde olduğu gibi yeni ürünlerinde de geriye dönük uyumluluk sözünden taviz vermiyor. Vision, 2000 yılı ve sonrasında üretilen tüm sıcak tutkal hortumları ve uygulama kafaları ile uyumludur.

Performa, Concept serisi eritme cihazlarıyla kombinasyon halinde Enduro sıcak tutkal hortumları ile kullanılabilir.

Bu, müşterilere mevcut sistemlerini kademeli olarak, enerji tasarruflu sistem bileşenleri ile sonradan donatma ve tutkal uygulama kalitesini optimize etme imkanı sunar. Ayrıntılı bilgi ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

A. U. Hakan Tanrıöven
Satış Müdürü
Robatech Tutkal Teknolojileri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR