Cumartesi, Haziran 22, 2024

Yeni Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Merkezi

Yeni Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Merkezi

Onyx Equities, New Jersey’nin En Yeni Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Merkezini Duyurdu

Önde gelen gayrimenkul yatırım ve emlak hizmetleri şirketi Onyx Equities ve öz sermaye ortağı Machine Investment Group tarafından desteklenen en son girişim, The Northeast Science and Technology (NEST) Merkezi oldu.

Onyx, daha önceden Merck’in küresel genel merkezi olan bu son teknoloji kampüsünü, yaşam bilimleri ve biyoteknolojinin geleceğini göz önünde bulundurarak Şubat 2023’te satın aldı. New York City’nin sadece 14 mil dışında bulunan NEST, bir endüstri inovasyon merkezi olarak hizmet verecek ve yeni nesil yaşam bilimleri ve teknoloji liderlerini bölgeye çekecektir.

NEST Center’ın kurucu ortağı ve yönetici ortağı John Saraceno, 5-8 Haziran tarihlerinde Boston, Massachusetts’teki Boston Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek BIO Uluslararası Kongresi’ne katılarak, 2 milyon metrekareden fazla bir alanda, amaca yönelik olarak inşa edilmiş araştırma ve geliştirme kampüsünün planlarını paylaşacak. İlk öne çıkan özellikler şunları içerir:

  • 1,4 milyon metrekare laboratuvar binası,
  • Araştırma, laboratuvarlar ve üretim tesisleri için özel olarak ayrılmış 15 dönümlük yeniden geliştirme fırsatları,
  • 500.000 metrekarelik A Sınıfı profesyonel ofis alanı,
  • Anahtar teslim vivaryum,
  • 25 MW Ortak Üretim Enerji Santrali dahil olmak üzere sağlam ve yedekli altyapı,
  • Canlı bir kampüs kültürü oluşturmak için helikopter pisti, spor salonu, konferans merkezleri ve yeşil alan gibi son teknoloji olanaklar.

Yaşam Bilimleri

Onyx Equities, Kuzeydoğu’da sınıfının önde gelen, gayrimenkul sahibi ve geliştiricisi olarak güçlü bir geçmişe sahip. NEST ve New Jersey’deki diğer önemli yaşam bilimleri projeleri, sektörün yeni liderlerinden biri olarak ortaya çıkmalarına yardımcı olmaya devam ediyor. Aslında, Johnson & Johnson’ın milyar dolarlık tüketici şirketi Kenvue, kısa bir süre önce yeni küresel merkezini barındırmak için bir Onyx gayrimenkulünü seçmişti.

Saraceno, “Biyoteknoloji endüstrisinin hem anahtar teslimi hem de özelleştirilebilir çözümler için yüksek bir talebi var” dedi ve ekledi “NEST’ten önce, özellikle araştırma ve geliştirmedekiler olmak üzere birçok sağlık teknolojisi şirketi, yeterli laboratuvar ve çalışma alanı için yıllarca beklemek zorunda kalıyordu. NEST, tıbbın en ileri noktasında olanların bir ofis aramak yerine tedavi bulmaya odaklanmasına olanak tanır.”

Saraceno, Onyx Equities’in NEST’i bu yıl Boston’da düzenlenen BIO Convention’da duyurmayı seçtiğini, çünkü bu etkinliğin, çığır açan biyoteknolojinin toplum için sağladığı değeri anmak amacıyla yaşam bilimi, biyoteknoloji ve tıbbi cihaz endüstrilerindeki liderleri, yenilikçileri ve yatırımcıları bir araya getirme konusunda bir üne sahip olduğunu belirtti.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler