Ytong’tan Hızlı Çözüm Bölme Paneli

15 Ocak 2021

Konut projeleri, oteller, AVM, eğitim, kültür, spor ve sanayi yapıları gibi büyük metrekareli inşaatlarda iç duvarların hızlı ve verimli biçimde tamamlanması için Ytong’un, yüksek ve uzun açıklıklı duvarlar için ürettiği Bölme Paneli ideal bir çözüm oluşturuyor. .

Büyük ölçekli inşaat projelerinin maliyetlerini düşürme hedefiyle Türk Ytong, inşaatların daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için Ytong Bölme Paneli’ni tasarladı.

turkchem tv
ytong

Kat yüksekliğinin fazla olduğu inşaat projelerinde Ytong Bölme Paneli, 6 metre yüksekliğe ve istenen uzunluğa kadar hatılsız duvar imalatına imkan tanıyor. Ytong teknolojisinin getirdiği sağlamlık, yangın güvenliği ve yüksek enerji verimliliği projelerin değerini ve güvenirliliğini artırıyor.

Son derece pratik ve hızlı

Son derece sağlam ve büyük boyutlu bir yapı eleman olan Ytong Bölme Paneli, Ytong’un üstün özellikleri ile donatılmış. Projeye uygun statik özelliklerde ve çelik donatılı olarak üretilen bu ürünler, binaların oda, depo ve koridor gibi tüm alanlarında güvenle kullanılır. Zeminden tavana tek parça olarak tasarlanan paneller, duvarların hızla tamamlanmasına imkan tanıyor.

Boyu 6 metreye ulaşan paneller ile yatay hatıl gerekmeksizin 6 metreye kadar yüksek duvarlar, düşey hatıl yapılmadan istenen uzunlukta duvarlar yapılabilir. Kuru montaj tekniği ile uygulandığı için kurulumu son derece pratik. Çok büyük alanlar kısa sürede kapatılabilir, bu sayede işçilik ve zamandan tasarruf elde edilir.

Yanmaz ve darbelere dayanıklı

Yüzey sertliği ve yük taşıma kapasitesi ile son derece sağlam olan Ytong Bölme Panellerinin üzerine ağır eşyalar asılabilir. Yüzeyinin düzgün, darbelere dayanıklı ve beyaz renkli olması nedeniyle, sanayi yapılarında ya da endüstriyel görünümün benimsendiği tasarımlarda sıvasız olarak da bırakılabilir. Yüksek ısı yalıtımı ve hava sızdırmazlığı sağlar. “A1 sınıfı yanmaz” olması ile sanayi tesisleri, lojistik yapıları gibi büyük ölçekli binalarda yangının ilerlemesini ve yayılmasını önler.

Küf tutmuyor ve nemden etkilenmiyor

Mineral esaslı ve çevre dostu olan Ytong Bölme Panelleri, nemden etkilenmez, küf oluşumunu önler, performansını zamanla yitirmez. Nefes alan yapısı ile çok sayıda insan tarafından ziyaret edilen AVM, hastane, okul gibi yapılarda, iç ortam kalitesine olumlu katkı sağlar. Akustik performansı ile sessiz ve huzurlu bir ortam yaratır.