Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Yüzey İşlem ve Kaplama Sektörleri Dernekleşiyor

Yüzey işlem, kaplama, galvaniz, kumlama, boya alanında faaliyet gösteren ve bu alanlarda tesis kurulumu gerçekleştiren firmalar dernekleşmeye karar verdi. Birçok katılımcının yer aldığı toplantıda, kısa adı “TÜYİDER” olarak belirlenen “Tüm Ulusal Yüzey İşlemler Derneği” merkezinin İstanbul Anadolu Yakasında olması da kararlaştırıldı.

Tüm Ulusal Yüzey İşlemler Derneği

 

TÜYİDER, kurucu üyeleriyle 28 Ocak Salı günü Dernek kuruluşu için başvuruya gidiyor. Basın ve sosyal medya aracılığı ile de sektördeki tüm firmalara ulaşmaya çalışan dernek yetkilileri, küçük-büyük demeden tüm ilgili firmalara “Gelin derneğimizi birlikte kuralım” çağrısı yapıyorlar.

TÜYİDER

Derneğin temeli Surtech Eurasia 2019 – Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı’nda atılmıştı. Sektör temsilcilerinin ortak görüşü, teknolojiye ayak uydurmak, sektörel bir kimlik kazanmak ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla bir dernek çatısı altında birleşmekti. Yüzey İşlem, Boyama ve Kaplama sektörlerindeki gerçek ve tüzel kişilerin bir dernek çatısı altında toplanmasının getireceği sinerji ve güç birliği, bu derneğin kurulmasının temel motivasyonu oldu.

Yüzey işlem, temizleme, boyama ve kaplama sektörleri, mevcut kontrolsüz ve örgütlenmemiş haliyle dahi ülke ekonomisi için çok önemli bir etkiye sahip.

Yüzey işlem faaliyetleri otomotiv başta olmak üzere beyaz eşya, savunma sanayi, uzay ve havacılık, mobilya, makine, metal eşya, ev eşyaları, elektronik gibi tüm üretim sektörlerine doğrudan ve/veya dolaylı girdi ve hizmet sağlıyor.

yüzey işlem kimyasalları

Endüstriyel üretiminin en önemli basamakları arasında yer alan bu sektörlerin sağlıklı gelişimini sağlamak ve daha fazla katma değer üretir hale getirmek, derneğin kurucularının temel hedefleri arasında yer alıyor. Dernek yerel ve dünya ölçeğinde iş birlikleri, standartlar ve disiplinler oluşturmak, bunları geliştirmek, yaşatmak ve yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol