Bostik Yeni Nesil P795 Mastik

16 Temmuz 2020

Bostik yeni ürünü Bostik P795 Seal’N’Flex Premium’u Türkiye pazarına sürdü. Yeni Nesil Poliüretan bir mastik olan ürün, yapı ve genişleme derzlerinde ve yaya kaldırımlarındaki derzlerde sızdırmazlık sağlamak amacıyla genel kullanım için geliştirildi. Bostik P795 Seal’N’Flex Premium, çatı uygulamaları için de uygun bir sızdırmazlık mastiğidir.

Teknik Özellikler

Avantajları

• Kürlenme sırasında kabarcık yapmaz.
• Kullanımı kolaydır.
• Daha geniş derzler için uygundur.
• Kalıcı ve sürekli olarak esnektir.
• Yüksek mekanik dayanıma sahiptir.
• Hacim kaybı veya kürlendikten sonra büzüşme yapmaz.
• Astarsız çoğu yüzeye (nemli yüzeyler dâhil) mükemmel yapışır.

Ürün Tanımı
Bostik P795 Seal’N’Flex Premium, yeni nesil tek bileşenli kullanıcı dostu düşük MDI’lı hızlı kürlenen yüksek performanslı ve dayanıklı poliüretan bir mastiktir. Bostik P795 Seal’N’Flex Premium kürleme süresince kabarcık oluşturmaz.

Uygulama Alanları

Bostik P795 Seal’N’Flex Premium özel olarak, yapı ve genişleme derzlerinde ve yaya kaldırımlarındaki derzlerde sızdırmazlık sağlamak için genel kullanımlı bir mastik olarak geliştirilmiştir ve çatı uygulamaları için uygundur. NFP 85-610 ile uyumludur.

bostik

Kullanma Talimatları

Doğru boyutlara sahip bir derz, yapı malzemeleri arasındaki hareketleri absorbe edebilir. Derz derinliği ve derz genişliği arasında daima doğru bir ilişki olmalıdır. Genel bir kural olarak derz derinliği ve genişliğinin en az 5 mm olması koşuluyla; genişliği 10 mm’ye kadar olan derzler için derz derinliğinin derz genişliğine oranı 1:1’dir. 10 mm’den geniş derzler için derinlik, genişliğin 3’e bölünüp 6 mm eklenmesiyle elde edilir.

Yüzey Hazırlıkları ve Cilalama

Uygulama sıcaklığı +5°C – +40°C’dir (çevre ve yüzeyler için geçerlidir). Tüm yüzeyler sağlam, temiz, kuru olmalı ve gres ile tozdan arındırılmış olmalıdır. Bostik P795 Seal’N’Flex Premium, astar kullanılmadan gözeneksiz yüzeylerin çoğuna mükemmel biçimde yapışır. Emici yüzeyler için Bostik Super Grip 5075 ile öncesinde astar uygulaması yapılabilir. Uygulamadan önce yapışkanlık özelliği her zaman kontrol edilmelidir.

Boyanabilirlik

Bostik P795 Seal’N’Flex Premium, su bazlı ve çoğu 2 bileşenli boyayla boyanabilir. Sentetik boyalar daha yavaş kuruyabilir. Uygulamadan önce boyayla uyumunun test edilmesi tavsiye edilir. Bostik P795 Seal’N’Flex Premium ürününün boyanması durumunda (gerekli değildir), önce mastiğin ve derz yüzeylerinin hafifçe Scotch Brite ile zımparalanması önerilir. En iyi sonucu almak için uygulamadan sonraki birkaç gün içinde boyanması önerilir.

Temizlik

Kürlenmemiş malzeme ve aletler, sanayi benzini (white spirit) veya alkol kullanılarak temizlenebilir. Kürlenmiş malzeme ancak mekanik olarak çıkarılabilir.

Renkler
– Beyaz, kırık beyaz, açık gri, orta gri, koyu gri, siyah

Ambalaj
– 300 ml’lik kartuş, koli başına 12 adet – 600 ml’lik sosis, koli başına 12 adet

Raf Ömrü
Açılmamış orijinal ambalajında +5°C ve +25°C arasında raf ömrü, üretim tarihinden itibaren kuru bir yerde muhafaza edildiğinde en fazla 15 aydır.

Sağlık ve Güvenlik
Kullanmadan önce Ürün Güvenliği Veri Sayfası okunmalı ve anlaşılmalıdır. Bunlara istek üzerine ve internet üzerinden erişilebilir.

Sertifikalar

– CE belgesi (F-EXT-INT-CC 25HM) (PW-EXT-INT-CC 25HM)
– SNJF 25E
– ASTM C-920 C35 – ISEGA – A + Fransız VOC Yönetmeliği

Kısıtlamalar

– PE, PP, PC, PMMA, PTFE, yumuşak plastikler, neopren ve bitümlü yüzeyler için uygun değildir – Klorürlerle (havuzlar) kombinasyon halinde kullanıma uygun değildir. – Beyaz mastik ultraviyole ışınlara maruz kaldığında hafif sararma görülebilir.