“Kimya Ar-Ge Proje Pazarı” Dijital Olarak Gerçekleşecek

19 Kasım 2020

T.C. Ticaret Bakanlığı onayında ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ile düzenlenen “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı”nın 9’uncusu bu yıl gerçekleştiriliyor. Pandemi dolayısıyla dijital olarak gerçekleştirilecek ve İKMİB’in youtube kanalından canlı yayınlanacak etkinliğin ödül töreni 21 Kasım’da yapılacak.

2011 yılından beri düzenlenen “Kimya Ar-Ge Proje Pazarı” ile Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunulması, sanayinin ara malı ihtiyacını karşılamak üzere teknolojik çözüm sağlanması, üniversite-sanayi-kamu-girişimci iş birliği ile yüksek katma değerli üretimin ve dolayısıyla ihracatın artırılması amaçlanıyor.

kimyevi maddeler

“İlaç”, “medikal”, “boyalar ve yapıştırıcılar”, “plastik ve kauçuk”, “kozmetik-sabun ve temizlik ürünleri” ve “temel kimyasallar” olmak üzere 6 ayrı kategoride başvuruların değerlendirileceği etkinlikte derece alan proje sahiplerine 600 bin TL ve ek olarak ticarileşen projelere verilecek 100 bin TL özel ödül ile toplam 700 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca “Başarı Hikâyeleri” kategorisinde başvurular değerlendirilerek, etkinlik kapsamında geçmiş yıllarda dereceye giren ve belli bir başarı seviyesine ulaşan projelerin tanıtımı yapılacak.

PROGRAM

Tarih: 21 Kasım 2020, Cumartesi

Saat: 17:00- 18:00 Ödül Töreni

İKMİB’in YouTube kanalı: ikmibnews      https://www.youtube.com/channel/UCNiy9rI4YkBlo60tgjWXBYg