Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Alışan Lojistik, Filosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor

Alışan Lojistik, Filosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor

Tehlikeli kimyasallar dahil olmak üzere, kimya sanayisi ile hızlı tüketim ürünleri, gıda, tarım ve daha birçok sektördeki müşterilerine sunduğu uluslararası nakliye, depo / antrepo, yurt içi nakliye dökme, likit ve enerji taşımacılığı, katma değerli hizmetler gibi uzmanlıklarıyla dikkat çeken Alışan Lojistik, yeni yatırımları doğrultusunda filosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan entegre lojistik hizmet servis sağlayıcısı Alışan Lojistik son olarak, 22 adet Tank Konteyner Taşıyıcı Dorse ile 20 adet yeni Renault Trucks T EVO serisi çekiciyi öz mal araç filosuna kattı.

damla alışan
Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan; şunları söyledi:

“1985 yılında, yerel ve küresel pazarda inovatif, esnek ve entegre teknolojik çözümleri ile müşterilerine güç katan küresel  lojistik hizmet servis sağlayıcısı olma vizyonu ile kurulan Alışan Lojistik, bugün 550 adet öz mal araç filosu ve Türkiye genelindeki 50’yi aşkın farklı lokasyondaki 1500’den fazla çalışanı ile sektörde “kontrat lojistiği” diye de ifade edilen entegre lojistik hizmetleri sayesinde müşterilerinin taleplerini A’dan Z’ye kurgulamakta; ihtiyaca özel katma değeri yüksek çözümler geliştirmektedir.

2022 yılının başından bu yana filomuza yaptığımız yatırımın bir devamı olarak gerçekleşen bu son satın alımlarımız ile müşteri odaklı çözümlerimizdeki hızımıza hız, operasyonlarımıza yeni teknolojiler kattığımız gibi karbon ayak izimizi düşürecek yeşil adımlara ise yenilerini ekleyeceğimizden şüphemiz yoktur.

Yeni araçlarımız, sahip oldukları teknolojik avantajlar, ADR Mevzuatına uygunlukları ve çevre dostu yeni nesil motorları sayesinde daha uzun süre operasyonda kalabilecek. İşbirliği içinde olduğumuz Renault Trucks, Tırsan ve Reis Otomotiv’e bizlere sağladıkları finansal avantajlar ve sonrası için önerdikleri bakım paketleri için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

 

 

 

Alışan Lojistik A.Ş. 1 Nisan 1985 yılında Yönetim Kurulu Başkanı M. Ertuğrul Alışan tarafından İstanbul’da kurulmuştur.

Türkiye pazarının en önde gelen lojistik hizmet sağlayıcılarından biri olan Alışan kısa zamanda Hızlı Tüketim Malları ve Kimyevi Maddeler Lojistiği alanında pazar lideri olmayı hedeflemiştir.

2000’li yılların başından bu yana Damla ve Yonca Alışan tarafından yeni nesil yönetim kurulu üyeleri ile yönetilmekte olan Alışan, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında hızla yukarıya tırmanmakta; uluslararası taşımacılıkla başlayan yolculuğuna, Alışan Sigorta ve Aracılık Hizmetleri A.Ş. Alta İnşaat,  Alışan Lojistik gibi farklı alanlarda çözümler üretebilen şirketleri ve hizmetleri katarak yoluna devam etmektedir.

Sürekli büyüme ve gelişmeyi hedefleyen Alışan, 2005 yılında Türkiye’nin ilk tanker ve “Tank Konteynır Temizleme Tesisi” olan ALIŞAN – Den Hartogh Şirketi’ni kurmuş olup; T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan belgeli iki Ar-Ge merkezi ile sektörde inovatif gelişmelere de imza atmayı sürdürmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler