Salı, Ocak 18, 2022

Çimsa İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde 5 Ödül Kazandı

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nce “3. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni” düzenlendi. Sabancı Holding iştiraki Çimsa, 5 birincilik ödülü kazandı ve adını zirveye yazdırdı.

Şirket, 2020 yılında gerçekleştirdiği 163 milyon USD’lik ihracatla “2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”nde çimento sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren şirket olarak 1.lik ödülünü aldı. Ödül töreninde farklı kategorilerde de 4 birincilik ödülü kazandı.

 

168 Milyon Dolar İhracat Gerçekleştirdiler

Çimsa Genel Müdürü Umut Zenar açıklamada bulundu. Zenar, “Çimsa olarak 1 Ocak 2020 – 31 Aralık 2020 tarih aralığında yaptığımız 163 Milyon USD’lik ihracat ile 5 birincilik ödülü alarak sektörün lideri olduk.

2020 yılında gösterdiğimiz başarılı ihracat performansıyla bu ödülleri almaya hak kazandık. Sektörün lideri olarak bu ödüllere layık görülmekten son derece gururluyuz. Emeği geçen tüm Çimsa çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  İhracat oranlarını %36 arttırdıklarını söyleyen Zenar,

“2021 yılı ilk 9 aylık dönemde gerçekleştirdiğimiz 168 Milyon USD ’lik ihracat bu başarıyı ne kadar hak ettiğimizin kanıtı. Ayrıca sadece ihracat değil ciro ve kârımızı da katladık. Geçen yılın aynı dönemine göre bu yılın dokuz ayında ciromuzu 2 kat artırarak, 1.344 milyon TL’den 2.533 milyon TL’ye çıkardık. Aynı dönemde net kârımız ise 665 milyon TL’ye yükseldi.” Dedi.

Uluslararası yatırımlarına devam ettiklerini de belirten Zenar;  Sabancı Holding ve Çimsa iştiraki Cimsa Sabancı Cement BV tarafından satın alınan İspanya’daki beyaz çimento fabrikası Buñol ile globalleşme yolunda çok önemli bir adım attıklarını da aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR