Salı, Temmuz 16, 2024

Dünya Caz Günü Akbank Sanat Instagram Hesabında

Dünya Caz Günü \ Ozan Musluoğlu Trio

Akbank Sanat Instagram- Saat 15:00

30 Nisan Perşembe günü saat 15:00’da Akbank Sanat Instagram’da Ozan Musluoğlu Trioyu izleyebilirsiniz.

Ozan Musluoğlu Kimdir?

2000 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü burslu olarak kazandı. 2001 yılında ise kontrbas eğitimine Volkan Hürsever, James Lewis, Kürşat And nezaretinde devam etti. Marc Johnson, David Friesen, Dominique Lemerle, Robert Balzar ve Dwayne Burno gibi ünlü kontrbasçılarla workshoplar yaptı.

Rec Jazz etiketi ile 2009 yılında ilk albümü “Coincidence”ı çıkardı. 2011 yılında ikinci albümü “40th Day”i Equinox Music etiketiyle çıkardı. Yine bestelerden oluşan bu albümde trompette Jeremy Pelt, tenor saksofonda JD Allen, piyanoda Danny Grissett ve davulda Darrell Green yer aldı.

2012 yılında üçüncü albümü “My Best Friends Are Pianists”i Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli 12 caz piyanistiyle birlikte yaptı ve yine Equinox Music etiketi ile çıkardı.

2009 – 2017 arası sekiz  yıl boyunca her cuma akşamı TRT Radyo 3’te yayınlanan “Caz Saati” isimli radyo programını  hazırlayıp sundu. 2015 yılının şubat ayında son albümü “My Best Friends Are Vocalists”i Sony Music etiketiyle piyasaya çıkardı ve aynı yıl Itunes tarafından yılın en iyi caz albümü seçildi.

Joy Voeth ”I Wish You Love”,  Kenan Doğulu “İhtimaller” albümlerinin prodüktörlüğünü yaptı ve sonrasında kontrbasları çaldı. Ozan Musluoğlu, çalışmalarına Serkan Özyılmaz’ın şefliğini yaptığı TRT Bigband’in kontrbas sanatçısı olarak devam etmektedir.

 

Kaynak: Akbank Sanat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler