Salı, Nisan 23, 2024

DYO “Yerli Katma Değer” Üreten Kuruluşlar Arasında

DYO, Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl ikincisi hazırlanan Katma Değer Endeksi araştırmasında “Yerli Katma Değer” üreten kuruluşlar arasında yer alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

DYO’da Hedef Dijitalleşme ve İnovasyona Odaklanmak

Elde ettikleri başarıyı değerlendiren DYO Genel Müdür M. Mutlu Uysal, konuya ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu:

“İzmir ve Kocaeli fabrikalarımızda tam 11 ana sektör ve bu sektörlere bağlı onlarca alt sektöre yönelik boya üretiyoruz. Sahip olduğumuz güçlü ekosistem ile tüm piyasa koşullarını anlık takip ediyor, çevik yönetim anlayışımız ile hızlı karar ve aksiyon alıyoruz.

Türkiye’nin en iyi 10 Ar-Ge merkezi arasında yer alan Çiğli Ar-Ge ve Dilovası Ar-Ge merkezlerimiz ile sektörde öncü rol oynamaya ve pazarı yönlendirmeyi sürdürüyoruz. Yurt dışındaki iş ortaklarımızla Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarında 50’den fazla ülkeye ihracat yapmaya devam ediyoruz.

Gelecek yıllarda dijitalleşme yatırımlarına öncelik verip inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı ürünlerle portföyümüzü güçlendirmenin yanı sıra sürdürülebilirlik ve iklim odaklı yaklaşımlar geliştirerek toplumsal, çevresel ve sosyal değerler de yaratmaya odaklanacağız.”

DYO “Yerli Katma Değer” Üreten Kuruluşlar Arasında

KENDEKS, BİST’te İşlem Gören Şirketleri Kapsıyor

Katma Değer Endeksi’nde yer alan ticari performans verileri, için Borsa İstanbul’da işlem gören ve bağımsız denetimden geçen şirketlerin verileri olması dolayısıyla yüzde 100 doğruluk sunuyor.

Hesaplamalar, BİST’te işlem gören şirketlerde 2021 yılı verileri dikkate alınarak patent, marka, endüstriyel tasarım, ihracat ve dönemsel kâr başlıkları altında beş farklı değişkene göre yapıldı.

Ayrıca şirketlerin yayınladığı faaliyet raporları, KAP ve Türk Patent Kurumu’nun yayınladığı veriler derlenerek, İtibar Akademisi Akademik Kurulu tarafından iş kollarına göre şirketlerin ‘Hizmet’ ve ‘İmalat’ sektörlerinde faaliyet gösteriyor olmaları da dikkate alınarak belirlenen farklı puan ağırlıklarıyla oluşturuldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler