Pazar, Ağustos 14, 2022

Florosurfaktan İhtiyacı Ortadan Kalkıyor

Florosurfaktan İhtiyacı Ortadan Kalkıyor

Florokimyada önde gelen bir firma olan Solvay, floro yüzey aktif maddeler (proses yardımcıları olarak kullanılan bir tür PFAS) kullanılmadan üretilen yüksek performanslı Tecnoflon® peroksit ile kürlenebilir floroelastomerlerden (FKM) oluşan yeni bir portföyü piyasaya sunuyor.

 

solpro30
Solvay, Tecnoflon® FKM portföyünde PFAS tabanlı proses yardımcılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. (Fotoğraf: Solvay, PR030)

NFS (florosurfaktan olmayan) olarak adlandırılan tescilli yeni teknoloji, FKM polimerizasyonunda bir atılıma işaret ediyor ve Solvay floropolimer endüstrisinin daha sürdürülebilir bir ekonomiye doğru yönünü belirlerken şirketin sürdürülebilirlik yol haritası SolvayOne Planet ile uyumlu.

Solvay Materials Otomotiv İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Georges Houtappel, “Peroksit ile kürlenebilen FKM portföyümüz her zaman sektördeki en geniş portföy olmuştur ve Tecnoflon®’u müşterilerimiz nezdinde önde gelen bir marka haline getirmiştir.

Florosurfaktan olmayan bu benzersiz polimerizasyon süreci, inovasyondaki önderliğmizi vurgulayarak kapasiteyi artırma ve sürdürülebilir bir gelecek yaratma konusundaki kararlılığımızı teyit ediyor” şeklinde açıkladı.

Temmuz 2022’de Solvay, yeni portföyün küresel olarak piyasaya sürülmesinden önce pazarın NFS teknolojisini test etmesine ve benimsemesine izin vermek için yeni Tecnoflon® Peroxide kürlenebilir kalitelerin toplu örneklemesine başlayacak. 2024’ün ilk çeyreğine kadar Tecnoflon® FKM’ nin NFS’ye geçirilmesi hedefleniyor.

Peroksit ile kürlenebilen FKM kauçukları, otomotiv ve havacılık, petrol ve gaz, kimyasal işleme, elektronik ve sağlık hizmetlerine kadar birçok endüstride kritik performans uygulamalarının anahtarıdır. Tipik bileşenler arasında contalar, contalar, O-ringler ve hortumlar bulunur.

KAYNAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol