IMCD N.V Yeni Türkiye Genel Müdürünü Tayin Etti

15 Mayıs 2020

Özel kimyasallar ve gıda katkı maddelerinin önde gelen distribütörlerinden olan IMCD N.V. (“IMCD” veya “Şirket”), 1 Haziran 2020’den itibaren geçerli olmak üzere Aylin Zakuto’nun Türkiye Genel Müdürü olarak atandığını gururla ilan eder.

 

Aylin Zakuto IMCD Türkiye’nin stratejik büyümesine liderlik etmek, IMCD Türkiye’nin pazardaki güçlü konumunun devamlılığını sağlamak, iş ortakları ve müşterileri ile güvene dayalı ilişkilerin sürdürülmesinden sorumlu olacaktır.

Aylin Zakuto, faaliyetlerini İstanbul ofisinden yürütmekte ve İcra Kurulu Başkanı Piet van der Slikke’ye bağlı olarak çalışmaktadır.

IMCD CEO’su Piet van der Slikke bu gelişmeyi şöyle ifade ediyor: “Aylin, sektörü ve pazarı çok iyi bilen güçlü ve deneyimli bir profesyoneldir.  Çok iyi işler çıkaran Türkiye ekibimizi daha büyük başarılara götürecek olmasından memnuniyet duyuyorum”.

IMCD Türkiye Genel Müdürü Aylin Zakuto şu ifadelere yer veriyor: ‘IMCD Türkiye kurulduğu günden bu yana tüm pazar segmentlerinde etkileyici bir büyüme gösterdi. Türkiye’nin,  büyük, dinamik yapısı , genç nüfusu, her zaman büyüme fırsatlarına açık bir pazar olması, bizleri heyecanlandırmaktadır.

Güçlü kadromuzla,değerli iş ortaklarımız ve değerli müşterilerimiz ile  büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek için her fırsatı değerlendirmeye devam edeceğiz.

IMCD Türkiye, kusursuz operasyonel hizmetini devam ettirecek, tedarikçi ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak sürekli gelişecek, kurumsal hedefler doğrultusunda, dijitalleşmeye ve teknik uzmanlık alanlarına daha fazla odaklanacaktır’.

Türkiye vatandaşı olan Aylin Zakuto, IMCD’ye 2008 yılında İlaç Teknik Satış Ürün Müdürü olarak katıldı. 2009 yılında Yaşam Bilimleri Bölüm Müdürü görevine geçti ve burada ilaç, kişisel bakım, ev/endüstriyel/kurumsal temizlik ürünleri ve tekstil pazarlarının başarıyla büyümesini sağladı.

2017 itibarıyla IPM (Uluslararası Ürün Müdürü) görevine getirilerek global düzeyde stratejik tedarikçileri yönetti. Aylin Zakuto İstanbul’da Boğaziçi ve Marmara Üniversitelerinde Kimya lisans ve Organik Polimer Kimyası yüksek lisansı yapmıştır.